Fala uderzeniowa Rehabilitacja Leczenie „łokcia tenisisty” falą uderzeniową

Leczenie „łokcia tenisisty” falą uderzeniową



Uczucie przeszywającego bólu w okolicy łokcia lub po zewnętrznej stronie przedramienia może wskazywać na występowanie „łokcia tenisisty”, dolegliwości bardzo uciążliwej i sprawiającej ból. Leczy się ją skutecznie za pomocą fali uderzeniowej, która skutecznie likwiduje ból i stany zapalne. Poniżej zamieszczamy więcej informacji na temat zabiegów z fali uderzeniowej dla pacjentów zmagających się z „łokciem tenisisty”.

Fala uderzeniowa sposób działania

Leczenie falą uderzeniową staje się coraz popularniejszą, skuteczną metodą pozbywania się bólu i stanów zapalnych. Jej działanie opiera się na przenoszeniu w miejsce na skórze pacjenta dotknięte bólem i stanem zapalnym wysokiej dawki energii, która jest generowana przez specjalnie do tego celu stworzone urządzenie. Podczas sesji terapeuta z pomocą profesjonalnego sprzętu przyczynia się do zajścia w tkankach licznych procesów, które docelowo mają wyeliminować u pacjentów dolegliwości bólowe oraz pogorszenie sprawności ruchowej. Efektami odbycia terapii falą uderzeniową jest eliminacja dolegliwości bólowych i stanów zapalnych organizmu. Dzięki leczeniu dochodzi do pobudzenia w organizmie pacjenta naturalnych procesów samoleczenia. Jednocześnie terapia działa przeciwbólowo oraz regenerująco na organizm. Każda z sesji leczniczych nie zabiera dużo czasu, statystycznie potrzeba około 15 minut, aby zakończyć spotkane z pacjentem.

„Łokieć tenisisty”: przyczyny dolegliwości

Dolegliwość nazywana powszechnie „łokciem tenisisty” jest kontuzją, która jest związana z degeneracją okolicy przyczepu ścięgien mięśni prostowników nadgarstka prowadzących do kości nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Patologia powstaje w wyniku mikrouszkodzeń, tworzących się w związku z powtarzającym się ruchem, np. podczas siłowego wyprostu palców. Problem ten może być również związany z wykonywaniem specyficznych ruchów nadgarstka, np. podczas używania śrubokrętu lub używania nożyczek do cięcia. Należy w tym miejscu podkreślić, że nawet ból lokalizowany przez pacjenta w łokciu, może być wypadkową dolegliwości związanych ze ścięgnami łączącymi palce i nadgarstek ze stawem łokciowym. Wśród pacjentów zmagających się z „łokciem tenisisty” przeważają osoby w średnim wieku, aktywne zawodowo, których praca zawodowa związana jest z codziennym wykonywaniem powtarzających się ruchów, które mogą prowadzić do przeciążeń, czyli np. pracownicy biurowi, informatycy, mechanicy.

„Łokieć tenisisty”: objawy dolegliwości

Najpopularniejszymi objawami, świadczącymi o tym, że problem „łokcia tenisisty” może nad dotyczyć jest odczuwanie przeszywającego bólu w okolicy łokcia lub po zewnętrznej części przedramienia. Pacjenci skarżą się na pieczenie, kłucie oraz pulsowanie w opisanym obszarze ciała, nasilające się podczas wykonywania czynności, które muszą angażować do udziału chore tkanki. Trudności może sprawiać tak z pozoru prozaiczna czynność, jak przekręcenie klucza w zamku drzwi do mieszkania. W bardziej zaawansowanym stadium „łokcia tenisisty” pacjenci zmagają się ze znacznie poważniejszymi symptomami dolegliwości w postaci tkliwości w przypadku lekkiego ucisku okolicy łokcia. Ból w obrębie łokcia, przeważnie zlokalizowany po zewnętrznej stronie powinien stanowić dla nas sygnał alarmowy i skłonić do umówienia się na konsultację u specjalisty. Zabiegi z fali uderzeniowej to coraz częściej wybierania przez pacjentów, a także rekomendowana przez specjalistów forma szybkiego, skutecznego oraz bezinwazyjnego leczenia tego typu dolegliwości.

Terapia falą uderzeniową leczenie „łokcia tenisisty”

Pierwszym krokiem zmierzającym do wyleczenia tej nieprzyjemnej, bolesnej i utrudniające wykonywanie codziennych obowiązków dolegliwości jest umówienie się na konsultację do specjalisty. Nie warto samodzielnie w domu stawiać sobie diagnozy i próbować się leczyć. Po postawieniu fachowej diagnozy można rozpocząć docelowe leczenie, które ma na celu szybkie i skuteczne wyleczenie pacjenta. Fala uderzeniowa to rodzaj leczenia, który jest coraz powszechniejszym zabiegiem na tego typu schorzenia. Specjalista wybiera odpowiednią nakładkę dostosowaną do osiągnięcia wcześniej ustalonego efektu leczenia. Terapeuta przykłada głowicę do ciała pacjenta dobierając jednocześnie odpowiednie parametry. Cały zabieg trwa ok. 15 minut, przeważnie leczenie obejmuje od 3 do 5 zabiegów w tygodniowych odstępach czasu. W naszych prywatnych placówkach w Krakowie i Warszawie pacjenci mają możliwość skorzystania z terapii falami uderzeniowymi wykonywanymi przez doświadczonych i wyspecjalizowanych terapeutów.