Rehabilitacja w domu pacjenta to aktualnie jedna z najpopularniejszych usług medycznych na rynku. Korzystają z niej zarówno osoby starsze, dla których wyprawa do ośrodka rehabilitacji stanowi wyzwanie nie do pokonania, jak również osoby młode aktywne zawodowo, bo ich czas to pieniądz.
Do kogo skierowana jest rehabilitacja w domu pacjenta?
Dużą grupę pacjentów, do których skierowana jest rehabilitacja domowa są osoby po operacjach oraz zabiegach. Wynika to z faktu, że często nie mają one możliwości szczególnie w okresie bezpośrednio po opuszczeniu szpitala dotrzeć do ośrodka rehabilitacji. A przecież im szybciej rozpocznie się proces rehabilitacji tym szybciej pacjent wraca do formy i pełni zdrowia.
Do najczęstszych przypadków, z jakimi można się spotkać podczas rehabilitacji w domu pacjenta należy wymienić wszczepienie sztucznego stawu jak endoproteza biodra, kolana lub barku, po operacji kręgosłupa lędźwiowego, czy rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, lub artroskopii kolana.
Oczywiście to niejedyne osoby, które mogą skorzystać z rehabilitacji domowej, ponieważ każda dysfunkcja aparatu ruchu powinna być odpowiednio zaopiekowana przez doświadczonego fizjoterapeutę z dojazdem do domu pacjenta.
Rehabilitacja z dojazdem do domu pacjenta, czyli wyjątkowa usługa w wyjątkowej sytuacji.
Rehabilitacja w domu pacjenta może się okazać niezwykłym prezentem dla bliskiej Ci osoby. Podarowanie konsultacji profesjonalnego fizjoterapeuty dla rodziców, żony lub znajomego może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Jeśli często słyszysz, że twój mąż narzeka na ból pleców lub rodzice uskarżają się na ból bioder lub kolan, zamiast kupować kolejny nietrafiony prezent, podaruj im Voucher na rehabilitację w domu pacjenta, dzięki któremu, będą mogli się poddać szczegółowemu badaniu przez doświadczonego fizjoterapeutę. Taki kupon można zrealizować w dowolnym momencie, dopasowanym do grafiku i potrzeb osoby obdarowanej. Daje to możliwość wyboru najlepszego momentu i podnosi satysfakcję z wizyty rehabilitanta.
Kolejnym plusem jest oczywiście komfort domowych warunków, który pozwala oszczędzić czas pacjenta. Kolejnym wyjątkowym momentem, w którym warto zadbać o wizytę fizjoterapeuty jest okres ciąży jak również wizyta patronażowa fizjoterapeuty uroginekologicznego po porodzie oraz połogu.
Rehabilitacja w domu pacjenta to idealna usługa dla nowo upieczonej mamy, której każdy dzień wypełnia opieka nad nowonarodzonym maluchem. Taka wizyta to ukłon w stronę jej codziennego trudu i możliwość konsultacji na temat jej stanu zdrowia oraz dalszego postepowania po ciąży i po porodzie.
W trakcie takiego spotkania młoda mama dowie się jak aktywizować mięśnie dna miednicy, kiedy wrócić do aktywności z przed ciąży oraz jak zadbać o swój kręgosłup w trakcie opieki nad maluszkiem.
Rehabilitacja w domu pacjenta na NFZ vs rehabilitacja prywatnie?
Przewaga rehabilitacji prywatnej nad rehabilitacją w domu pacjenta refundowaną przez NFZ jest znacząca przede wszystkim ze względu na dostępność, kwalifikacje terapeutów oraz duże trudności w zakwalifikowaniu do konkretnych zabiegów.
Wybierając rehabilitacje domową prywatnie otrzymuje możliwie najszybsze terminy, fizjoterapeuta może odwiedzić pacjenta nawet tego samego dnia, w którym wizyta została umówiona. Nie potrzebne jest skierowanie ani żmudna konsultacja lekarska, na która również musisz czekać.
Fizjoterapeuta z dojazdem do domu to profesjonalista, który przeprowadzi wywiad, zbada i zaplanuje terapię dobierając odpowiednie metod i zabiegi. Prywatna rehabilitacja to nie tylko wysokie standardy i kadra doświadczonych fizjoterapeutów, ale również wysoka kultura pracy i empatyczne podejście do pacjenta.