Fala uderzeniowa ortopedia Najważniejsze zalety noszenia wkładek ortopedycznych

Najważniejsze zalety noszenia wkładek ortopedycznychKomfort oraz wygoda podczas noszenia obuwia to gwarancja dobrego samopoczucia oraz zdrowych stóp. Niejednokrotnie szybkim i skutecznym rozwiązaniem problemu okazują się ortopedyczne wkładki, które pomagają pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości. Niestety, coraz większa liczba osób zgłasza się do lekarzy z powodu wielu różnych dolegliwości stóp. Wpływ na te do schorzenia nierzadko ma nieprawidłowa postawa ciała w ciągu dnia podczas wykonywania codziennych obowiązków, przeciążenia fizyczne, np. podczas uprawiania sportów, a także inne czynniki, mające bezpośredni wpływ na kondycję stóp. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety noszenia wkładek ortopedycznych na zamówienie.

Wskazania do noszenia wkładek ortopedycznych

Stopy stanowią jedną z najważniejszych części ludzkiego ciała. Odpowiadają za umożliwienie wykonania szeregu czynności, które bez ich udziału nie byłyby możliwe. Chodzenie, skakanie, bieganie – te przecież dzięki stopom możemy wykonywać te czynności. Każdego dnia nasze stopy dźwigają ciężar naszego ciała. Musimy więc dołożyć wszelkich starań, aby jak najdłużej zachowały dobrą kondycję. Niestety choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca czy otyłość, a także chodzenie w źle dobranym obuwiu przyczyniają się do deformacji stóp, takie jak płaskostopie poprzeczne i halluksy. Objawami powyższych schorzeń są dolegliwości bólowe i szybkie męczenie się stóp.W naszych placówkach w Krakowie i Warszawie oferujemy możliwość wykonania wkładek ortopedycznych indywidualnych dopasowanych do potrzeb zdrowotnych konkretnego pacjenta. Dzięki szybkości ich wykonania po zakończeniu konsultacji z lekarzem możliwy jest odbiór gotowych wkładek i rozpoczęcie leczenia.

Leczenie schorzeń stóp za pomocą wkładek ortopedycznych

W wyniku nieprawidłowej postawy, przeciążeń organizmu i noszeniu nieprawidłowo dobranego obuwia dochodzi zarówno do deformacji stóp, jak również do innych patologii w obrębie stawów skokowych, bioder, kolan, a także kręgosłupa. Pacjenci skarżą się zarówno na dolegliwości bólowe, które są bardzo uciążliwe i mogą utrudniać normalne funkcjonowanie i wykonywane obowiązków zawodowych – trudno się w końcu skupić na pracy, kiedy przez cały czas dokucza nam ból w obrębie stóp (lub co gorsze, również w innych rejonach naszego ciała), jak również na różnego rodzaju schorzenia, takie jak zapalenie rozcięgna podeszwowego, ostrogę piętową oraz zapalenie ścięgna Achillesa. Na szczęście jest dostępne rozwiązanie tych problemów w postaci wkładek ortopedycznych, które szybko pozwalają uporać się z trapiącymi nas dolegliwościami. Wskazaniami do ich stosowania są wady postawy, schorzenia stóp, a także równie ważna profilaktyka stóp.

Korygowanie wad postawy za pomocą wkładek ortopedycznych

Do najczęstszych przyczyn wad postawy zalicza się nieprawidłową pracę stóp, która zachodzi przede wszystkim w momencie chodzenia oraz biegania. Osoby, które zbagatelizują ten problem i nie zgłoszą się na badanie do lekarza specjalisty mogą po jakimś czasie zmagać się ze znacznie silniejszymi dolegliwościami bólowymi i rozwojem schorzeń, które staną się znacznie trudniejsze do wyleczenia, a proces kuracji zostanie znacząco wydłużony w czasie. Na szczęście dzięki pomocy indywidualnie wykonanych wkładek ortopedycznych mamy możliwość skorygowania rozłożenia nacisków stóp na podłoże, w efekcie czego postawa całego naszego ciała ulegnie znaczącej poprawie. Szczególnie istotne jest to w przypadku pacjentów, którzy zmagają się z płaskostopiem podłużnym, stopą koślawą, stopą płasko-koślawą oraz stopą supinującą i stopą pronującą. Jedynie dzięki skorygowaniu rozkładu nacisków jest możliwe uzyskanie prawidłowej pracy stóp podczas chodzenia oraz biegania.

Zapobieganie chorobom stóp dzięki wkładkom ortopedycznym

Wkładki ortopedyczne na zamówienie stanowią lekarstwo na różnego rodzaju dolegliwości stóp. Dzięki nim pacjenci w krótkim czasie mogą pozbyć się uciążliwego bólu i skorygować powstające deformacje stóp. Wkładki te są również pomocne w trakcie leczenie innych określonych schorzeń. Warto podkreślić, że noszenie wkładek ortopedycznych nie tylko leczy, ale również zapobiega nawrotom dolegliwości i poprawia komfort poruszania się. Niezwykle ważną zaletą wkładek jest fakt, że można je stosować do różnego rodzaju obuwia, zarówno tego stosowanego na co dzień, jak również do obuwia wizytowego, a także sportowego. Wkładki termoplastyczne zapewniają optymalny rozkład nacisków stóp na podłoże, doskonale podtrzymują wysklepienie stopy, poprawiają prowadzenie stopy w osi ruchu, a także zmniejszają ryzyko odniesienia urazów, głownie stawu skokowego i kolanowego. Wkładki ortopedyczne ułatwiają odbicie i lądowanie, a także stabilizują stopy podczas biegania, nawet przy szybkich startach i hamowaniach.

Źródło: https://formthotics.waw.pl