Fala uderzeniowa ortopedia,Rehabilitacja Leczenie ostrogi piętowej moczem

Leczenie ostrogi piętowej moczemLeczenie ostrogi piętowej moczem

Nasilający się ból pod piętą, pojawiający się na początku w czasie chodzenia, a później również w spoczynku (na przykład w czasie leżenia, siedzenia, czy snu), może świadczyć o ostrodze piętowej. Obecnie istnieje kilka sposobów na leczenie tej przypadłości, w tym między innymi leczenie farmakologiczne, fizjoterapeutyczne, czy operacyjne. Jednak sama kuracja bywa bardzo długa i uciążliwa, więc może warto pomyśleć o innych rozwiązaniach? Nasze babcie i prababcie wierzyły, że ostrogi można leczyć na przykład moczem lub kapustą.

Cudowna moc moczu

Osoby, które borykają się z silnym bólem pięt, próbują ratować się na wszystkie możliwe sposoby. Niestety większość terapii nie dość, że bywa czasochłonna i uciążliwa, to

jeszcze ból potrafi nawracać. Dlatego wiele osób rezygnuje z tych metod i szuka ratunku w naturze. Jedną z propozycji leczenia ostrogi piętowej jest mocz. Leczenie ostrogi pietowej moczem to nie żaden wymysł, lecz sposób wypróbowany, przez wiele osób. Na podstawie ich opinii stwierdzono, że już jednorazowa kuracja pozwala cieszyć się zdrowiem przez bardzo długi czas. Zdarzyły się nawet przypadki, że dolegliwość już nigdy nie wróciła.

Na czym polega kuracja moczem?

Istnieje kilka możliwości na to, by skutecznie przeprowadzić leczenie ostrogi piętowej moczem. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów jest moczenie nóg we własnej urynie. W tym celu należy zbierać mocz przez cały dzień. Następnie wieczorem przygotować roztwór z dodatkiem ciepłej wody, tak aby płyn miał temperaturę zbliżoną do naturalnej ciepłoty ludzkiego ciała i zanurzyć chore stopy w miksturze na około pół godziny. W czasie moczenia stóp uryna przenika przez tkanki i dociera do chorobowo zmienionych miejsc, działając na nie przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Po zakończeniu kuracji należy wytrzeć dobrze stopy i założyć ciepłe skarpetki na noc. Co ważne, nóg nie wolno myć po wyjęciu z moczu. Dopiero rano, po przebudzeniu, należy je obmyć ciepłą wodą z mydłem. Bardzo dobre efekty daje również stosowanie okładów z moczu.