Fala uderzeniowa Rehabilitacja,Zdrowie Masaż jako forma rehabilitacji

Masaż jako forma rehabilitacjiMasaż jako forma rehabilitacji

W tematyce rehabilitacji bardzo często mówi się również o masażu. Czy jednak masaż daje również dobre rezultaty, co inne rodzaje rehabilitacji? Czy warto się na niego chodzić? Podpowiadamy!

Masaż jako łagodniejsza forma rehabilitacji

Choć do najbardziej popularnych rodzajów rehabilitacji zalicza się ergoterapię oraz kinezyterapię, to masaż lecznicy również daje bardzo dobre efekty. Masaż jest jedną z najstarszych metod leczenia dolegliwości bólowych. Co ważne, jest uważany za łagodniejszy i delikatniejszy w porównaniu do innych form rehabilitacji. Wszystko dlatego, że masaż oddziałuje w inny sposób na ciało, jak również na nieco inne tkani. Przykładowo, w klasycznej rehabilitacji ruchowej obciążenia kieruje się na konkretne partie tkanki stawu lub kości, w masażu pobudzane są zarówno te same tkanki, jak i obszary sąsiadujące. Tym samym dzięki masażowi można nie tylko przywrócić sprawność w danej partii ciała, ale także w całym ciele.

Kiedy na masaż?

O tym, czy rehabilitacja warszawa żoliborz powinna opierać się na masażu, warto omówić z lekarzem. Wszystko dlatego, że są pewne schorzenia, w których sam masaż lecznicy nie wystarczy. O jakich tutaj schorzeniach dokładnie mowa? Z pewnością o udarze, chorobach układu krążenia i wielu innych. Owszem, masaż to ciekawe rozwiązanie, ale bardziej zalecany, jako uzupełnienie terapii, a nie podstawowe leczenie. Z drugiej strony bywają takie schorzenia, w których masaż przynosi też bardzo dobre rezultaty. Przykładów nie musimy daleko szukać, są to między innymi schorzenia kręgosłupa, czy zwyrodnienia stawów. Masaże potrafią też skutecznie niwelować dolegliwości bólowe, zapewnić zmęczonemu ciału odpoczynek i zrelaksować. Poza tym warto pamiętać, że aktualnie rodzajów masażu bardzo wiele, od leczniczych, po klasyczne, czy relaksacyjne. Wystarczy w takim razie zgłosić się do odpowiedniego terapeuty, opowiedzieć o swoich dolegliwościach i oczekiwaniach, a on już dobierze rodzaj masażu, który pozwoli osiągnąć zadowalające efekty.