Każdy pacjent może skorzystać z wizyty domowej. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie w przypadku osób, które chorują przewlekle lub dzieci, które obawiają się wizyty w przychodni.
Prywatne wizyty domowe – nagłe przypadki
Wizyty domowe sprawdzają się szczególnie w nagłych przypadkach, gdy stan chorego nie pozwala na pójście do przychodni. Osoby, które nie czują się na siłach, by samodzielnie dotrzeć do gabinetu lekarskiego, mogą skorzystać z wizyty domowej. Dzięki niej nie będą narażeni na bezpośredni kontakt z wszelkimi patogenami, wirusami i bakteriami, których w przychodniach jest mnóstwo. Dlatego w przypadku złego stanu zdrowia i wystąpienia kaszlu, gorączki, bólu gardła można rozważyć wezwanie lekarza do domu.
Wizyta domowa – osoby starsze
Osoby starsze są szczególną grupą społeczną, która często korzysta z porad lekarskich, z uwagi na występujące choroby przewlekłe. Dlatego też bardzo często potrzebują wizyt domowych. Jest to dla seniorów bardzo komfortowe rozwiązanie, gdyż duża część tej grupy ma problemy z poruszaniem się i każde wyjście do przychodni jest dla nich nie lada problemem. Dzięki prywatnej wizycie domowej osoba starsza otrzyma stosowną pomoc oraz recepty na kolejne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania leki bez konieczności wychodzenia z domu.
Wizyta domowa idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych
Lekarze przyjmujący w przychodniach mają ograniczone godziny pracy i osobom zapracowanym często ciężko wbić się akurat w dostępność lekarza w przychodni. Dlatego też wiele osób korzysta z prywatnych wizyt domowych, które można przeprowadzić w wolnym czasie pacjenta. Terminy w przychodniach są niekiedy bardzo odległe, a dolegliwości jak przeziębienie lub grypa, wymagają natychmiastowej pomocy. Dla takich osób prywatne wizyty domowe są nieocenionym sposobem na zaoszczędzenie czasu i uzyskanie profesjonalnej pomocy.
Wizyta domowa – ograniczenie strachu u dzieci
Dzieci nie lubią chodzić do lekarza i przed każdą wizytą w przychodni bardzo się stresują. Dlatego też rodzice, którzy chcą oszczędzić swoim pociechom stresujących sytuacji mogą wezwać lekarza pediatrę do domu. Dzieci w domu czują się najlepiej, są bezpieczne i wiedzą, że nikt nie zrobi im krzywdy. Dlatego też w domowym zaciszu dzieci chętniej rozmawiają z lekarzem i opowiadają o swoich dolegliwościach. Dzięki temu lekarz może łatwiej zdiagnozować rozwijającą się chorobę i stan zapalny. Najczęściej prywatne wizyty domowe dotyczą dzieci z następującymi objawami:
wysoka gorączka,
bóle gardła i mięśni,
wymioty i biegunka,
wysypka niewiadomego pochodzenia.
Rodzice bardzo często korzystają z wizyt domowych, gdyż łatwiej jest się im przygotować do konsultacji z lekarzem w domu niż w przychodni lub szpitalu.
Prywatne wizyty domowe – sytuacja służby zdrowia
Niestety sytuacja służby zdrowia, szczególnie po okresie pandemii, odbija się znacząco na jakości usług i czasie oczekiwania na wizyty. W związku z koronawirusem pracownicy medyczni mają bardzo dużo pracy i ciężko jest dostać się w krótkim czasie do lekarza, szczególnie specjalisty. Dlatego też oprócz wymienionych wyżej grup: seniorów, dzieci lub osób z nagłymi objawami chorobowymi, coraz częściej z wizyt domowych korzystają osoby nieznajdujące się w szczególnych przypadkach, ale chcące zaoszczędzić swój czas i zmniejszyć ryzyko zarażenia bakteriami obecnymi w przychodniach. Nawet takie objawy, jak: ból gardła, stan podgorączkowy lub kaszel, powinny być skontrolowane przez specjalistę, by stwierdzić, co jest przyczyną takiego stanu.
Prywatna wizyta domowa to najlepsze rozwiązanie, gdy pacjentowi zależy na szybkiej konsultacji z lekarzem, bez zbędnych formalności i kolejek w przychodniach. Wizyta prywatna to indywidualne podejście do pacjenta, profesjonalna pomoc, pełna empatii ocena stanu zdrowia. Dlatego też warto z niej korzystać.
Prywatne wizyty domowe – opieka pełna zalet
Prywatne wizyty domowe to przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda dla pacjentów. Pacjent nie musi ruszać się z domu, by skorzystać z porady lekarskiej. Czekanie na lekarza odbywa się w zaciszu domowym, a nie w kolejkach w poradni. Jest to niezwykle ważne, w przypadku gdy pacjent czuje się bardzo źle i długie czekanie jest dla niego uciążliwe. Podstawowa wizyta lekarska trwa około 20-30 minut, natomiast jeśli potrzebne jest wykonanie innych badań czas może się trochę wydłużyć. Wizyta domowa to oszczędność czasu, co jest szczególnie ważne w przypadku osób zapracowanych, prowadzących intensywny tryb życia.
Współcześnie pacjenci bardzo cenią sobie bezpieczeństwo i ograniczają kontakt z chorymi ludźmi, dlatego też wolą skorzystać z wizyty lekarskiej w domu. Podczas domowej konsultacji pacjent ma bezpośredni kontakt z lekarzem, a ryzyko zarażenia się wirusami od innych chorych czekających w przychodni jest zerowe. Dlatego też tę formę wizyt lekarskich powinny rozważyć nie tylko osoby starsze i dzieci, ale wszyscy, którzy są narażeni na sezonowe infekcje.
Prywatne wizyty domowe to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, mniejszy stres u dzieci oraz profesjonalną pomoc lekarską, którą można otrzymać w krótkim czasie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się korzystać z tego typu pomocy.