Fala uderzeniowa Zdrowie Toner do włosów – czym jest i jak go stosować?

Toner do włosów – czym jest i jak go stosować?Stosowanie tonerów do włosów jest doskonałym sposobem na odświeżenie koloru pasm a także eliminację niechcianych odcieni w przypadku włosów farbowanych. Z uwagi na to, że tonery do włosów są rozwiązaniem bardzo bezpiecznym, warto stosować je także w domowych warunkach. Na czym polega ich działanie oraz jak je stosować?

Czym jest toner do włosów?

Najprościej mówiąc, toner do włosów jest produktem, którego zadaniem jest skorygowanie koloru włosów. Stanowi on jedną z najłagodniejszych i bezpiecznych alternatyw dla farbowania włosów, która jest w stanie ożywić kolor, nadać mu głębi lub jak w przypadku włosów blond – wyeliminować żółte refleksy. Działanie tonera do włosów polega na wzmocnieniu tonacji włosów, bez niszczenia ich, jednocześnie przy nadaniu całości jak najnaturalniejszego efektu.

Pigment, który zawiera w sobie toner, nie wnika w strukturę włosa, a jego działanie jest z reguły powierzchowne. Niejako „oblepia” on włos od zewnątrz, dzięki czemu nie niszczy jego struktury i nadaje się do częstego stosowania.  Dotychczas tonowanie koloru włosów dotyczyło tylko i wyłącznie Pań o jasnych, blond włosach. Obecnie na rynku dostępne są także tonery do włosów ciemnych, a także produkty pozwalające na tymczasową zmianę odcienia na niebieski, różowy czy fioletowy.

Jak stosować toner do włosów?

To, jak ma zostać użyty toner do włosów, będzie zależało od konkretnego produktu, jednak można wyróżnić kilka podstawowych zasad. Warto jednak wybierać produkty typowo profesjonalne, bowiem wówczas zyskuje się pewność, że toner zadziała prawidłowo, a efekt będzie satysfakcjonujący.

Tonery w większości przypadków mają podobny sposób użycia jak farby trwałe. W pierwszej kolejności produkt należy starannie wymieszać z oksydantem, a następnie przygotowaną mieszankę nałożyć na suche, nieumyte włosy. Standardowy czas trzymania produktu na włosach wynosi około 20 -30 minut (jednak może on się różnić w zależności od użytego tonera). Po upływie czasu wskazanego na opakowaniu należy starannie umyć włosy.  Efekt tonowania powinien utrzymać się na kosmykach przez okres od 6 do 8 tygodni.

Kiedy warto stosować toner do włosów?

Toner do włosów polecany jest szczególnie posiadaczkom włosów farbowanych na jasne odcienie, przede wszystkim blond. Pozwala on na uzyskanie chłodnego odcienia włosów m.in. popielatego bądź platynowego.

Jednak tonery do włosów mogą być wykorzystywane także w innych celach. Są one skuteczne w przypadku chęci odświeżenia koloru włosów, w sytuacji gdy barwa włosów farbowanych zaczyna powoli zanikać i staje się mało wyrazista. Tonery będą też skuteczne w przypadku eliminacji delikatnej siwizny. Sprawdzą się doskonale także podczas zabiegu pre-toningu, który ma za zadanie wytworzenie naturalnego podkładu przed właściwą koloryzacją lub rozjaśnianiem włosów.

Tonery są bezpieczne, a jednocześnie bardzo szybkie w działaniu. Tonowanie włosów nie należy do trudnych, a przynosi niezaprzeczalnie ciekawe efekty. W przypadku tonowania włosów samodzielnie w domu warto jednak wybrać produkty sprawdzonych producentów, które zagwarantują osiągnięcie zamierzonego efektu.