Fala uderzeniowa Zdrowie Usuwanie tłuszczu z ciała

Usuwanie tłuszczu z ciałaJak zapewne wiadomo nikt z nas nie jest idealny. Czasami jest tak, że nie do końca podoba nam się nam wygląd i raczej coś takiego dotyczy głównie kobiet. Chodzi tutaj głównie o to, że zazwyczaj właśnie kobiety narzekają na to, iż są zbyt grube czy mają w sobie za dużo tłuszczu. Jak się okazuje w dzisiejszych czasach da się bez większego problemu coś na to zaradzić i przede wszystkim jest to metoda ogólnodostępna dla wszystkich. Konkretnie mowa tutaj o czymś takim jak liposukcja. Zapewne teraz większość zastanawia się co to takiego i na czym zabieg ten właściwie polega. Zaraz sobie o tym powiemy. Na początek warto wiedzieć, że liposukcja nie jest dla każdego, ponieważ jeśli ktoś jest zbyt chudy to przecież wiadomo, że takiego zabiegu się na nim raczej nie przeprowadzi. Jak się okazuje liposukcja polega na tym, aby usunąć z ciała nadmiar tkanki tłuszczowej praktycznie z każdej części ciała. Na czym to w rzeczywistości polega i jak wygląda?

Jak wygląda taki zabieg?

Po pierwsze trzeba wiedzieć, że tego typu zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Wszystko to po to, aby zapewnić pacjentowi wyższy komfort, bo jak łatwo można się domyślać liposukcja, czyli usuwanie czy odsysanie tłuszczu może po prostu boleć i jest to zupełnie normalne. Zawsze usuwanie tłuszczu odbywa się przy pomocy plastikowej rurki i to w każdej z technik.

Przygotowanie do zabiegu i przeciwwskazania

Warto wiedzieć o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania do tego zabiegu. Przede wszystkim są nimi: cukrzyca, schorzenia skóry czy nerek oraz choroby przewlekłe i autoimmunologiczne. Pamiętajmy o tym, aby do takiego zabiegu odpowiednio się przygotować, bo inaczej może być on po prostu nieudany. W jaki sposób? Najważniejsze jest to, aby przed samym zabiegiem wykonać szereg badań i jak się okazuje jest to konieczne. W dodatku około 2-4 tygodni przed samym zabiegiem nie powinno się palić. Jeśli mamy jakieś choroby to trzeba o tym poinformować lekarza.