Fala uderzeniowa Rehabilitacja Zabiegi z fali uderzeniowej Warszawa

Zabiegi z fali uderzeniowej WarszawaTerapia falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową cieszy się dużą popularnością wśród rehabilitantów i osoby odpowiedzialne za zabiegi fizykoterapeutyczne. Działanie tego procesu polega na leczeniu i

regeneracji ścięgien i tkanek miękkich. Pozwala to na skuteczne likwidowanie bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Fala uderzeniowa to nowoczesna i skuteczna metoda leczenia. Znacznie przyspiesza ona proces powrotu do zdrowia, stymulując metabolizm wokół problematycznego miejsca. Ponadto pobudza cyrkulacje krwi, zwiększa produkcję kolagenu, zmniejsza napięcie mięśni i rozpuszcza zwapnienia fibroblastów. Tkanka z biegiem czasu regeneruje się i jednocześnie skutecznie wspomaga procesy leczenia, w obszarach objętych terapią.

Zabiegi z fali uderzeniowej wykonywane są co kilka dni. Największą skuteczność notuje się przy działaniu w odstępach 5-7 dni. W większości przypadków już po 5 zabiegach można pozbyć się problemu. Zabiegi te nie wymagają specjalistycznego skierowania. Wystarczy jedynie badanie USG, potwierdzające schorzenie. Do najczęstszych wskazań do terapii falą uderzeniową są dolegliwości, takie jak:

  •  łokieć golfisty
  • kolano skoczka
  • ostroga piętowa
  • łokieć tenisisty

Kompletne przebudowanie struktur kolagenowych zajmuje najczęściej od 3 do 6 tygodni. W tym okresie czasu można spodziewać się optymalnych efektów. Skuteczność terapii określana jest na poziomie 85%. Dodatkową zaletą tego typu leczenia są koszty. Zabiegi z fali uderzeniowej Warszawa, dające realne korzyści to koszt rzędu 300zł.  Obejmuje on 10 zabiegów wykonywanych przy użyciu lasera i 10 zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków. Efektem takiego toku leczenia było zadowolenie 80% pacjentów, którzy wreszcie odzyskali pełną ruchomość stawów i pozbyli się uciążliwych dolegliwości bólowych.

Zabiegi z fali uderzeniowej Warszawa – nasze podejście, Twoje efekty

W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone sposoby na odzyskanie pełni zdrowia przez naszych pacjentów. Śledzimy badania i sprawdzamy regularnie, które są najlepsze i dają pozytywne rezultaty. Do naszych sztandarowych metod leczenia, zaliczymy niewątpliwie terapię falą uderzeniową, której działanie potwierdzone jest naukowe.