Łokieć golfisty – przyczyny, objawy i leczenie
Łokieć golfisty jest określeniem objawów bólu, które atakują nas po wewnętrznej stronie łokcia. Schorzenie to spowodowane jest zapaleniem kości ramiennej wraz z nadkłykciem przyśrodkowym. Pomimo, że nazwa sugeruje coś innego to schorzenie to nie jest tylko i wyłącznie schorzeniem golfistów. Dotyka ono osób, które regularnie i energicznie wykonują ruchy, które obciążają mięśnie i nadgarstek.
Schorzenie jakim jest łokieć golfisty może dotknąć między innymi osoby uprawiające taki sporty jak badminton, piłka ręczna czy też squash i inne gdzie trzeba powtarzać określoną czynność. Również osoby pracujące fizycznie na przykład w lesie czy też u stolarza są narażone na to schorzenie.
Najprościej zdefiniować to słowami, że powstaje w skutek długotrwałego przeciążenia mięśni poprzez napinanie bez odpoczynku. Wówczas wciąż dochodzi do licznych mikrouszokdzeń. Te uszkodzenia powodują ból.
Objawy łokcia golfisty?
Schorzenie jakim jest łokieć golfisty niestety jest schorzenie bolesnym. Ból powstaje w momencie kiedy dźwigamy jakieś przedmioty lub w momencie na przykład łapania. Może nawet nas zaatakować podczas przywitania się z kimś i uściśnięcia jego dłoni jak i również podczas otwierania drzwi. Ból jest promieniujący i odchodzi o łokcia i idzie wewnętrzną stroją w kierunku palców serdecznego i małego. Łokieć golfisty może również się objawiać tym, że po przebudzeniu nasz łokieć jest sztywny. Oprócz tego kolejnym objawem jest to, że łokieć jest bardzo wrażliwy na dotyk i odczuwamy wciąż silny ból. W poważniejszych stanach zapalenia, ból możemy odczuwać nawet w momencie jeżeli nie ruszamy ręką.
Leczenie łokcia golfisty?
Leczyć t schorzenie możemy na dwa sposoby. Decydując się na operację lub spróbować leczenie zachowawczego. Ta druga metoda zazwyczaj sprowadza się do obniżenia aktywności łokcia oraz okładania go zimnym lodem. Okład należy zmieniać kilka razy dziennie. Możemy również zastosować maść dla sportowców, która chodzi. Jeżeli te metody nie zadziałają pozostanie operacja.