Fala uderzeniowa Zdrowie Na czym polega terapia radiofalowa ukierunkowana?

Na czym polega terapia radiofalowa ukierunkowana? 

Terapia radiofrekwencją celowaną (TRFT) jest zabiegiem małoinwazyjnym, który dostarcza energię o częstotliwości radiowej do docelowego obszaru ciała w celu złagodzenia objawów różnych zaburzeń fizycznych i psychicznych. Ukierunkowana terapia falami radiowymi (TRFT) to minimalnie inwazyjna procedura, która dostarcza energię o częstotliwości radiowej do docelowego obszaru ciała w celu złagodzenia objawów różnych zaburzeń fizycznych. Zabieg polega na dostarczaniu energii elektromagnetycznej wzdłuż określonych linii lub ścieżek organizmu, które indukują uszkodzenia tkanek i uwalniają naturalne hormony wzrostu. Obecnie możesz skorzystać z usług Ośrodek Zdrowia Mistaza i spodziewać się spektakularnych efektów.

Fala uderzeniowa Dąbrowa Górnicza

Terapia falą uderzeniową BTL SWT to nowatorska, niefarmakologiczna i minimalnie inwazyjna metoda leczenia bólu mięśniowo-szkieletowego. Jest to obecnie najskuteczniejsza i najszerzej stosowana metoda leczenia bólu przewlekłego. SWT jest jedną z najbardziej obiecujących i skutecznych metod leczenia przewlekłego stanu zapalnego i bólu w układzie mięśniowo-szkieletowym. Badania potwierdzają wysoką skuteczność u pacjentów cierpiących na bóle mięśniowo-powięziowe, fibromialgię, reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę zwyrodnieniową stawów oraz przewlekłe bóle pleców. Zaletą terapii falą uderzeniową jest to, że zwykle wystarczą 3-4 zabiegi z tygodniowymi przerwami i krótkim czasem zabiegu, który wynosi kilka minut. Pozaustrojowa terapia falą uderzeniową (ESWT) to sposób leczenia bólu, który wykorzystuje energię elektromagnetyczną o wysokiej częstotliwości do stymulacji obszaru ciała, w którym występuje ból.

Krioterapia – Dąbrowa Górnicza

Krioterapia to zabieg stosowany w specjalistycznych placówkach w celu złagodzenia bólu ostrego i przewlekłego. Pomaga zmniejszyć stan zapalny i zmniejszyć nasilenie bólu, który może być spowodowany różnymi chorobami, takimi jak zapalenie stawów, rwa kulszowa, nowotwory itp. Istnieje wiele różnych rodzajów krioterapii do różnych celów. Krioterapia jest jedną z najbardziej ekscytujących nowych technologii w medycynie i przyszłości medycyny naprawczej. Zastosowanie urządzenia CCT (Cryo-T) zapewnia bezpieczeństwo, skuteczność, wygodę i komfort dla pacjentów. Krioterapia to alternatywna metoda leczenia (zwana również „zamrażaniem terapeutycznym”) w przypadku przeziębienia i dolegliwości fizycznych, takich jak przewlekły ból, zapalenie stawów, urazy mięśni i kości. Polega na nałożeniu niewielkiej ilości ciekłego azotu na skórę w celu stworzenia zamrożonego środowiska nad dotkniętym obszarem.