Fala uderzeniowa Zdrowie Leczenie żylaków kończyn dolnych

Leczenie żylaków kończyn dolnych 

Wiele osób ma poważne problemy z żylakami czy pajączkami naczyniowymi i to trzeba leczyć. Abt udało się przeprowadzić zabieg konieczna jest iniekcja preparatów w postaci roztworów lub piany. Takie preparaty odpowiadają za obkurczenie się ściany naczynia, co powoduje jego zamknięcie i zwłóknienie. Dla uzyskania efektów naczynia, które są zmienione chorobowo trzeba nakłuwać od kilku do nawet kilkunastu razy. Tylko w ten sposób można będzie uzyskać bardzo dobre efekty.

Dla kogo skleroterapia?

Osoby, które mają pajączki i drobne żylaki oraz takie, które mają żylaki w okolicach intymnych mogą poddawać się z powodzeniem takiemu zabiegowi. Metoda ta skuteczna jest również na żylaki, które powstały po operacji albo na żylaki krwawiące. Osoby w podeszłym wieku będą zadowolone z przeprowadzenia zabiegu, który przyniesie im ulgę.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Najlepszym rozwiązaniem będzie się zgłosić do lekarza, który sprawdzi, jakie mogą być przeciwwskazania do wykonania zabiegi. Są wskazania względne gdzie można dopuścić osobę chorą do zabiegu, ale również są bezwzględne gdzie niestety, ale ta metoda nie może być zastosowana. Jeśli chodzi o bezwzględne to trzeba się liczyć z tym, że pacjent po zabiegu nie będzie przez długi czas się ruszał. Trzeba sprawdzić czy stosowane preparaty nie powodują alergii, bo byłoby to bardzo niebezpieczne. Przeciwwskazania względne do między innymi ciąża, miażdżyca tętnic czy zakrzepica. Po więcej informacji warto zajrzeć na stronę, gdzie wszystko jest wyszczególnione. Warto wiedzieć jak najwięcej o przeprowadzonym zabiegu. Jeśli nie jesteśmy pewni czy ta metoda będzie dla nas odpowiednia to dzwonimy do kliniki, aby te informacje zdobyć. Lepiej to zrobić od specjalistów z bardzo dużym doświadczeniem i wiedzą. Zabieg jest wielu osobom potrzebny, ale ważne jest również bezpieczeństwo pacjenta.