Fala uderzeniowa ortopedia Klinika – osocze bogatopłytkowe

Klinika – osocze bogatopłytkoweOsocze bogatopłytkowe jest innowacyjnym zabiegiem umożliwiającym przede wszystkim osiągnięcie efektu w postaci redukcji lub usunięcia zmarszczek zlokalizowanych na twarzy. Zabieg do którego stosuje się osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi klientki nazywany jest wampirzym liftingiem. Terapia osoczem bogatopłytkowym polecana jest szczególnie wszystkim osobom, które nie chcą uzyskać nienaturalnego wyglądu twarzy po iniekcji botoksu.

 

Osocze bogatopłytkowe efekty widoczne już po jednym zabiegu

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego zaliczany jest do zabiegów regeneracyjnych, które stosuje się głównie w celu spłycenia lub usunięcia zmarszczek na twarzy a także ogólnego odżywienia i nawilżenia skóry. Osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjentki składa się ze stężonych płytek krwi i innych drogocennych składników, których podanie skutkuje wzmożonymi procesami regeneracyjnymi w skórze twarzy.

Dzięki zastosowaniu tej metody można uzyskać znacznie bardziej naturalny wygląd niż w przypadku wstrzyknięcia botoksu lub poddania się operacji liftingu. Osocze bogatopłytkowe powstało w odpowiedzi na potrzeby osób, które chcą w całkowicie naturalny i bezpieczny sposób wygładzić, odmłodzić i ujędrnić swoją cerę. Zdrowa, jędrna i rozświetlona skóra twarzy bez występowania nienaturalnego napięcia jest największą rekomendacją dla zabiegu, większość pacjentów decyduje się po jednym razie na jego regularne przeprowadzanie. 

Terapia osoczem bogatopłytkowym stosowana jest najczęściej w celu wypełnienia zmarszczek takich partii twarzy jak policzki, bruzdy nosowo-wargowe, czoło, okolice oczu (tzw. kurze łapki) a także skórę dłoni, szyi i dekoltu. Innym zastosowaniem wampirzego liftingu jest terapia skóry głowy, przyczyniająca się do wstrzymania procesu łysienia i nadmiernego wypadania włosów, zagęszczenia włosów a także stymulacji ich odrostu. Efekty zabiegu wykonanego z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego utrzymują się przez około 6 miesięcy, w tym czasie w celu ich podtrzymania nie trzeba stosować żadnych innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki zawartym w osoczu aktywnym trombocytom zabieg z jego użyciem stymuluje namnażanie i dojrzewanie komórek skóry, aktywuje mikrokrążenie, stymuluje syntezę DNA i pobudza skórę do produkcji kolagenu.

Osocze bogatopłytkowe efekty:

 • uelastycznienie i poprawa jędrności skóry,
 • zwiększenie poziomu ukrwienia skóry,
 • redukcja bądź spłycenie zmarszczek, bruzd i fałdów,
 • wspomaganie szybszego gojenia skóry na której wykonywane były różnego typu zabiegi medycyny estetycznej,
 • wstrzymanie procesu łysienia oraz nadmiernego wypadania włosów,
 • zagęszczenie włosów i stymulacja ich odrostu.

 

 

Podczas zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego dochodzi do procesu wymuszania podziałów komórkowych na komórkach macierzystych a także stymulacji fibroblastów – komórek tkanki łącznej, które produkują kolagen. W efekcie skóra zostaje głęboko odżywiona i zregenerowana, widać także jej wyraźne nawilżenie. Dochodzi również do powstawania nowych naczyń krwionośnych (proces angiogenezy), dzięki czemu skóra jest lepiej ukrwiona, ujędrniona, uelastyczniona a zmarszczki zredukowane a nawet całkowicie wygładzone. Dzięki komórkom macierzystym zawartym w osoczu bogatopłytkowym następuje wzrost dynamiki podziałów komórkowych, poprawie ukrwienia tkanki a także tworzeniu się nowego białku. Osocze bogatopłytkowe efekty widoczne są do około 6 miesięcy, po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Osocze bogatopłytkowe – Klinika 

Zabieg osoczem bogatopłytkowym należy wykonywać wyłącznie w sprawdzonych, renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Wykonywanie tego typu zabiegów w niesprawdzonych miejscach, u kosmetyczek lub w warunkach domowych może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Zabieg osoczem bogatopłytkowym w podejrzanie niskiej cenie, przeprowadzany w nieprofesjonalnych warunkach przez niewykwalifikowane odpowiednio osoby poza narażeniem zdrowia pacjenta najczęściej nie przynosi również żadnych widocznych, zadowalających efektów i jest zwyczajnie stratą czasu i pieniędzy.

Zlokalizowana we Wrocławiu Klinika SkyClinic jest bez wątpienia miejscem godnym zaufania, w którym bezpiecznie i profesjonalnie możemy poddać się tzw. wampirzemu liftingowi – zabiegowi z użyciem osocza bogatopłytkowego. Klinika zatrudnia multidyscyplinarny zespół najlepszych specjalistów, złożony nie tylko z kosmetologów ale również doświadczonych lekarzy dermatologów czy chirurgów plastycznych. Dzięki tak profesjonalnej, wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze klinika zapewnia swoim pacjentom nie tylko zabiegi na najwyższym poziomie ale i pełną opiekę przed i po wykonanej usłudze. Klinika SkyClinc posiada wiele wyróżnień i certyfikatów świadczących o wyjątkowości i profesjonalizmie tego miejsca. Wyróżnieniem o którym warto wspomnieć jest Artas Clinical Excelence, przyznawane najlepszym światowym klinikom, wyróżniającym się wysokim poziomem świadczonych usług.

Jak przygotować się do zabiegu osoczem bogatopłytkowym w Klinice ?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Skóra poddawana zabiegowi powinna być bezwzględnie zdrowa. Do kliniki najwygodniej zgłosić się bez nałożonego makijażu, ale nie jest to wymóg, ponieważ przed wykonaniem zabiegu skóra zostanie dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń czy kosmetyków. Następnym krokiem jest podanie pacjentce znieczulenia i odkażenie przed iniekcją osocza bogatopłytkowego.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest całkowice bezpieczny i naturalny, jednak nie zawsze może być wykonany. Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu, których przestrzegania bezwzględnie należy się trzymać – zabieg nie może zostać przeprowadzony w przypadku:

 • ciąży lub karmienia piersią,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroby nowotworowej,
 • alergii,
 • uczulenia na nikiel i chrom – metali znajdujących się w igłach używanych do przeprowadzenia zabiegu,
 • aktywnej opryszczki,
 • wszystkich chorób autoimmunologicznych, wśród których wymienia się chorobę Hashimoto, chorobę Gravesa-Basedowa, chorobę Leśniewskiego-Crohna, wrzodzejące zapalenie jelita grubowego, reaktywne zapalenie stawów, układowe zapalenie naczyń, toczeń rumieniowaty, łuszczycę, bielactwo, niedokrwistość Addisona-Biermara, łysienie plackowate, zapalenie stawów kręgosłupa,
 • chorób krwi w których dochodzi do nieprawidłowej funkcji lub liczy płytek krwi,
 • aktywnej opryszczki,
 • zakażeń lub uszkodzeń skóry,
 • stosowania leków przeciwkrzepliwych lub o działaniu przeciwpłytkowym.

Przeprowadzenie zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest dosyć szybki i mało skomplikowany, pod warunkiem że zostanie wykonany przez doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza dermatologa. Pierwszy etap zabiegu polega na pobraniu od pacjenta niewielkiej ilości krwi za pomocą metody próżniowej. Następnie krew zostaje odwirowana, w wyniku czego uzyskiwane jest bogate w płytki krwi osocze. Pozyskane osocze zostaje odpowiednio przygotowane do podania pacjentce – zagęszczone i wzbogacone o specjalny odczynnik, w efekcie czego otrzymuje się około 4 ml preparatu.

Zabieg przy użycia tak przygotowanego osocza może zostać przeprowadzony metodą mezoterapii albo wolumetrii. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polega na bezpośrednim wprowadzeniu preparatu do skóry twarzy za pomocą iniekcji. Wolumetria z użyciem osocza polega na wprowadzaniu preparatu w sposób liniowy, wzdłuż zlokalizowanych na twarzy zmarszczek.

Po zabiegu

Po przeprowadzeniu zabiegu osoczem bogatopłytkowym mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia w miejscach, w których dokonywane były wkłucia. Oprócz tego w okolicach oczu może pojawić się delikatny obrzęk a w miejscach wkłucia może być widoczne lekkie zasinienie. Najczęściej wszystkie ślady po przeprowadzonym zabiegu znikają samoistnie w ciągu doby, dzięki czemu najczęściej pacjent następnego dnia może cieszyć się już wygładzoną, promienną skórą i powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Po po przeprowadzonym zabiegu sporadycznie zdarza się, iż występują niewielkie, pojedyncze siniaki, które znikają po maksymalnie kilku dniach.