Fala uderzeniowa Zdrowie GW-501516 Cardarine

GW-501516 CardarineSport w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej wymagający. Rośnie poziom rywalizacji, a ludzie przekraczają kolejne bariery, dotychczas uważane za nieosiągalne. Padają nowe rekordy, wygrane, na kartach historii zapisują się kolejne nazwiska. Nie byłoby to możliwe bez pomocy nauki, głębokiego poznania  właściwości ludzkiego ciała oraz zrozumienia sposobu jego pracy. Dzięki coraz nowszym odkryciom naukowym jesteśmy w stanie selekcjonować coraz to nowe substancje i stosować je odpowiednio do osiągnięcia pożądanych efektów.

Stosunkowo niedawno, bo w roku 1993, naukowcy badający kod genetyczny zwierząt rozpoznali w nim PPAR-β lub PPAR-δ. Rozwinięcie tego skrótu to peroxisome proliferator-activated receptor beta lub delta, znany również pod nazwą NR1C2 – nuclear receptor subfamily 1, group C, member 2. W tłumaczeniu na język polski będzie to receptor aktywowany przez proliferatory peroksysomów beta lub delta. Jest on receptorem jądrowym, który u ludzi jest kodowany przez gen PPARδ

PPARδ jest receptorem hormonu jądrowego, który rządzi różnymi procesami biologicznymi i może być zaangażowany w rozwój wielu chorób przewlekłych, w tym cukrzycy, otyłości, miażdżycy i raka. W mięśniach ekspresja PPAR-β / δ jest zwiększana przez wysiłek fizyczny, co prowadzi do zwiększonej zdolności oksydacyjnej (spalania tłuszczu) i wzrostu włókien typu I. PPAR-β / δ w tkance tłuszczowej zwiększa zarówno utlenianie, jak i rozprzęganie fosforylacji oksydacyjnej. Wykazano, że białko to bierze udział w różnicowaniu, akumulacji lipidów, wykrywaniu kierunkowym, polaryzacji i migracji w keratynocytach.

GW-501516 Cardarine to preparat zawierający GW501516 – związek będący selektywnym agonistą PPAR o wysokim powinowactwie do izotypu δ. PPARδ poprzez promocję ekspresji odpowiednich genów nasila powstawanie nowych mitochondriów, poprawia wrażliwość insulinową, zwiększa beta-oksydację kwasów tłuszczowych oraz reguluję gospodarkę glikogenu. Co więcej, posiada właściwości przeciwzapalne, a jeśli zwiększymy jego ilość w tkance mięśniowej, będzie to sprzyjało rozwojowi wolnokurczliwych włókien mięśniowych (typu I). 

Osoba, która ma więcej włókien wolnokurczących się, może osiągać lepsze wyniki w takich dyscyplinach jak długie biegi, triathlon, kolarstwo szosowe, górskie, wioślarstwo. Włókna I sprzyjają pracy długotrwałej. Włókna I korzystają z metabolizmu tlenowego, a więc dostosowują się do tego systemu. Charakteryzuje je mnogość mitochondriów, które są uważane za duże. Są dobrze ukrwione, znacznie lepiej niż włókna typu II, dzięki czemu przepływ krwi przez owe mięśnie jest spory. Tempo skurczu mięśni typu I jest powolne – stąd ich nazwa „wolnokurczące się”. Zaś ich niewymowną zaletą jest są one dużo odporniejsze na zmęczenie od włókien szybkokurczących się. 

Wraz ze wzmożonym rozwojem włókien wolnokurczliwych, dzięki zażywaniu tego preparatu, opóźni się także moment wystąpienia zjawiska zmęczenia. W dużej mierze właśnie dlatego jest on dedykowany osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe. Pożądane efekty są możliwe do osiągnięcia jedynie wraz z wysiłkiem fizycznym.

Celem najprostszego wyjaśnienia mechanizmu działania preparatu, można przedstawić ten proces w następujący sposób:
jego stosowanie nasila wykorzystanie tłuszczy, co zachęca czy nawet zmusza organizm do wykorzystania wydajniejszego źródła energii. Efektem czego jest
nasilone spalanie tkanki tłuszczowej. Jej nadmiar jest niepożądany u sportowców, szczególnie tych uprawiających sporty wytrzymałościowe. Dzięki zużyciu tkanki tłuszczowej jako źródła energii organizm oszczędza struktury białkowe przed rozpadem. A te są jakże cenne, bo to dzięki nim stajemy się coraz silniejsi, bardziej wytrzymali. Wzmożona ilośc posiadanych przez nas włókien mięśniowych oraz mitochondriów w połączeniu ze spalaniem związków energetycznych, co zapewnia preparat, tworzy idealne warunki dla możliwości ułatwionej adaptacji organizmu do wysiłku fizycznego. Poprawiają się efekty oraz jakość naszego treningu.

Bardzo wysoka skuteczność preparatu, ponadto udokumentowana licznymi badaniami zrodziła obawy o nadużywanie go przez sportowców. Toteż jest on sklasyfikowany jako środek dopingujący. Został umieszczony na liście substancji niedopuszczonych do stosowania w sporcie wyczynowym. 

Pomimo tego jest on powszechnie stosowany przez amatorów i cieszy się dobrą opinią. Na stronie internetowej prowadzącej sprzedaż owego środka widnieją pozytywne komentarze osób, które już środek ten zażywały. Wszyscy zgodnie są pozytywnie zaskoczeni efektami stosowania środka. A te z kolei to wzmożona wytrzymałość, która poprawia jakość treningów, a co za tym idzie powoduje spadek tkanki tłuszczowej. 

Dostępny na polskim rynku preparat GW-501516 Cardarine, poza GW501516 zawierający także: mąkę ryżową, stearynian magnezu oraz żelatynę. Jego dawkowanie zalecane przez producenta to 1 kapsułka dziennie, która to zawiera 5 mg najbardziej aktywnej substancji, czyli GW501516. Eksperci zalecają jednak dawkę 10 mg dziennie przy umiarkowanym wysiłku. Dla osób, u których wysiłek jest znacznie wzmożony, dawka ta powinna być podwójna, czyli równa wielkości 20 mg dziennie. Co ważne, produkt wolno stosować maksymalnie przez 8 tygodni, a dla osiągnięcia pożądanych efektów minimalnie przez tygodni 6. 

GW-501516 Cardarine:

  • nasila utratę zbędnej tkanki tłuszczowej
  • pomaga utrzymać limit wagowy
  • polecany osobom uprawiającym dyscypliny wytrzymałościowe
  • redukuje zjawisko insulinoodpornośći
  • zwiększa ilość włókien mięśniowych typu I
  • hamuje degradację glikogenu
  • sprzyja optymalizacji procesów energetycznych organizmu
  • zwiększa ilość mitochondriów
  • zwiększa wydolność i wytrzymałość
  • silnie aktywuje receptory PPARδ

Jak wskazuje powyższa lista produkt ten posiada wiele zalet, dlatego też chętnie sięgają po niego kulturyści. Tak pożądany u nich spadek tkanki tłuszczowej wraz z przyrostem mięśni, wart jest ceny produktu. Ta z kolei nie należy do wygórowanych. 

Dobrze jest połączyć stosowanie tego produktu ze stosowaniem odżywki białkowej. Tu warto wybrać rozsądnie, gdyż jest ich dostępna bardzo duża ilość, niektóre są z dodatkami innych cennych w treningu substancji, a niektóre bez. Oczywiście te wzbogacone są bardziej opłacalne dla nas. Celem stosowania odżywki białkowej jest oczywiście dostarczenie zestawu aminokwasów niezbędnych do zachodzenia przemian anabolicznych prowadzących do wzrostu muskulatury. Aminokwasy egzogenne są niezbędne dla wzrostu mięśni, ponieważ organizm sam nie może ich syntetyzować. Pełny profil niezbędnych aminokwasów egzogennych zawartych w białku serwatkowym sprawia, że odżywka ta może być stosowana jako alternatywa dla białka obecnego w np. w mięsie. 

Połączenie odżywki białkowej z GW-501516 Cardarine oraz starannie, profesjonalnie zaplanowanego treningu, to już prawie gwarant szybkiego rozwoju naszych postępów. Oczywiście efekty naszej ciężkiej pracy nie będą natychmiastowe, nie urośniemy i nie staniemy się dwa, trzy razy bardziej wytrzymali w ciągu jednej nocy, ale na spektakularny wynik warto pracować długo, ciężko i sumiennie. 

W dzisiejszych czasach postępy sportowców, jak wspomniano na początku, możliwe są dzięki nowym odkryciom i zaawansowanym badaniom naukowców. Te prowadzone są nieustannie, a ich wyniki z dnia na dzień zaskakują i pozwalają na szybki postęp w zgłębianiu świadomości sposobu działania naszych ciał. Lecz jeśli chodzi o sportowców to przede wszystkim ich ciężka praca jest katalizatorem sukcesu. To ona godna jest podziwu i przynosi prawdziwe, długotrwałe, namacalne efekty. Wszelkie substancje wspomagające, te już powszechnie dostępne i bardzo popularne odżywki należy stosować świadomie. Należy wiedzieć jaki cel pragniemy osiągnąć oraz jakie efekty pragniemy wywołać stosując dany środek. Świadomość sposobu działania preparatu pomoże nam uniknąć efektów ubocznych, szczególnie tych niepożądanych. Te w szczególności mogą wystąpić przy, przez nieświadomość, stosowaniu dwóch środków, które wzajemnie się wykluczają, co może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu. Sport to zdrowie, jeśli zachowamy zdrowy rozsądek.