Fala uderzeniowa Zdrowie Kiedy warto postawić na psychologa online?

Kiedy warto postawić na psychologa online? 

Sporną kwestią jest to, czy terapia online będzie lepsza od tej tradycyjnej. Wiele osób wskazuje, że osobisty kontakt jest nie do zastąpienia, przez co utrudnione może okazać się być budowanie prawdziwej, terapeutycznej relacji. Nie brakuje również głosów, które są są odmiennego zdania i głoszą, że spotkania w formie online mogą dawać większe poczucie bezpieczeństwa oraz tak ważny komfort, którego nie mogą czasami zapewnić klasyczne spotkania osobiste.

Psycholog online  to dobra alternatywa dla tych, którzy nie są w stanie podjąć terapii bądź skorzystać z porady psychologa stacjonarnie. Świadczenie zdalnych usług psychologicznych to wciąż coś, co doświadcza nieustannego rozwoju. Kiedy jednak warto skorzystać z psychoterapii online, a także kto może zdecydować się na takie rozwiązanie?

Dla ceniących sobie wygodę i oszczędność czasu

Psycholog online jest bez wątpienia sporą oszczędnością czasu, ponieważ nie ma tu konieczności dojazdu na sesje, a zwykle to właśnie podróż trwa tyle samo lub dłużej co sama sesja. Co więcej, bardzo wygodne w trakcie psychoterapii jest przebywanie w znajomym środowisku, dlatego nie dostarczamy sobie dodatkowego stresu, który może generować obecność w gabinecie.

Osoby podróżujące

Kiedy tryb Twojego życia powoduje, że ciężko jest Ci pozostać w jednym miejscu na dłużej, decyzja o stałej psychoterapii może być mocno utrudniona. W takim właśnie przypadku, psycholog online umożliwia systematycznie korzystać z sesji i to bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujemy. Konieczne jest tylko to, aby mieć stałe połączenie z internetem.

Pacjenci mieszkający w mniejszych miejscowościach i na wsi

Mniejsze miasta, a szczególnie wsie są niestety często odcięte od dostępu do specjalistów z zakresu psychoterapii. Kiedy przychodzi nam zatem mieszkać na takim obszarze, doskonałym wyjściem będzie właśnie psycholog online. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się nasza lokalizacja, możemy mieć dostęp do pomocy od najlepszych specjalistów w kraju.

Osoby znajdujące się za granicą

Nawet mimo posiadania umiejętności biegłego porozumiewania się w języku obcym i zamieszkiwania za granicą od wielu lat, przy problemach osobisty, znacznie łatwiej mówić w języku ojczystym. Jeśli zatem zachodzi konieczność podjęcia się terapii, psycholog online pozwoli skorzystać nam z pomocy ze strony specjalisty w naszym kraju.

Osoby niepełnosprawne

Pacjenci, którzy mają problemy natury psychologicznej, często mogą być również jednocześnie niepełnosprawni. Możliwość nawiązania kontaktu z terapeutą we własnym domu, na pewno zaoszczędzi sporo wysiłku, który zakłada transport nawet do blisko zlokalizowanego gabinetu.

Wszyscy Ci, którzy odczuwają wstyd i wszelkie inne negatywne emocje podczas kontaktów osobistych

Istnieje wiele ludzi, dla których konieczność uczęszczania na psychoterapię powoduje wstyd i duży dyskomfort. Pojawia się też często obawa, że ktoś ze znajomych zobaczy ich przed gabinetem specjalisty psychologa. Kiedy to właśnie takie emocje towarzyszą właśnie nam, psycholog online zdecydowanie okaże się najlepszym rozwiązaniem.