Fala uderzeniowa Inne Po czym poznać oryginalny tester perfum?

Po czym poznać oryginalny tester perfum?Na temat testerów perfum narosło wiele mitów i przeinaczeń. Wiele osób słysząc słowo testery perfum, oferowany towar utożsamia z podróbkami znanych zapachów. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że testery nie są podróbkami. Te, które kupuje się w drogerii czy perfumerii, są pełnowartościowymi produktami, tyle tylko że w mniej eleganckim opakowaniu. Nie ma jednak co ukrywać, że testery podobnie jak pełnowartościowe pachnidła mogą być podrabiane. Jak się ustrzec przed kupnem podróbki?

Gdzie kupić oryginalne testery perfum?

Chcąc ustrzec się przed zakupem podróbki, zakupów należy dokonywać w sprawdzonych i godnych zaufania sklepach, drogeriach i perfumeriach. Oryginalne testery perfum czekają m.in. na klientów . Zakup u sprawdzonej marki, która w Internecie może pochwalić się wieloma opiniami, jest gwarancją, że otrzyma się produkt markowy. Uważać należy, a nawet zrezygnować z zakupów na rynkach, targach i od osób prywatnych. Najczęściej ich towar jest tym podrabianym i niewiele wspólnego ma z oryginalnymi testerami czy perfumami.

Ile kosztują testery perfum?

Jedną z głównych przyczyn popularności testerów perfum jest ich cena. Jest ona o wiele niższa niż pełnowartościowego produktu. Wynika to z tego, że testery są pozbawiony ozdobnych opakowań czy eleganckich buteleczek i flakonów. Średnia cena testera jest ok. 10-20% niższa niż pełnowartościowego zapachu. Podejrzaną sytuacją będzie, jeśli koszt zakupu będzie bardzo niski, poniżej ceny rynkowej. Zaniepokoić powinny oferty proponujące testery z upustem 40, 50 czy 70%.

Jaką pojemność mają testery perfum?

Oryginalne testery perfum od podróbek odróżnia także pojemność. Flakon testera zawiera w sobie najczęściej 50-100 ml pachnącego płynu. Mniejsze pojemności buteleczki powinny podwoić naszą czujność. Większość topowych marek perfumeryjnych nie produkuje bowiem testerów o objętości 30 ml lub mniejszych. W mniejszych pojemnościach w drogeriach i perfumeriach pojawiają się więc albo pełnowartościowe produkty, albo tzw. próbki perfum. Te ostatnie liczą sobie od 3 do 5 ml płynu.

Jak pachną oryginalne testery perfum?

W miejscach, w których sprzedawane są nieoryginalne testery perfum, często można spotkać się z informacją, że ich zapach może różnic się od oryginału. Taka wiadomość od razu powinna zaniepokoić, bowiem markowe testery perfum mają dokładnie taką samą linię zapachową jak pełnowartościowe perfumy. Wynika to z tego, że tester ma być dla marki reklamą i promocją – nie może więc pachnieć inaczej niż produkt, który chce sprzedać w pełnej cenie. Dodatkowo inna linia zapachów czy użycie odmiennych składników do skomponowania testera byłoby zupełnie nieopłacalne.