Fala uderzeniowa Podologia Domowe sposoby usuwania odcisków

Domowe sposoby usuwania odciskówDomowe sposoby usuwania odcisków

Odciski na stopach, to problem, który dotyczy każdego z nas. Wystarczy, że pójdziemy na przyjęcie w nowych szpilkach, bądź po prostu pójdziemy na dłuższą pieszą wycieczkę i już możemy mieć problem, nie tylko estetyczny, ale również bardzo często bolesny. Co gorsza, odciski zawsze wychodzą w takich miejscach, gdzie naprawdę potrafią przeszkadzać w dalszym chodzeniu. Jak sobie poradzić z odciskami w domowym zaciszu? Co zrobić by odciski nie powstawały, lub nie potrzebowały specjalistycznej interwencji? W domu możesz zrobić całkiem sporo jeśli chodzi o walkę z odciskami.

Domowe zabiegi na odciski

Zabiegi do wykonania w domu, które pomogą nam pozbyć się odcisków, mogą wydać się bardzo intuicyjne i znane już od bardzo dawna. Już nasze babcie stosowały kąpiele dla stóp, szczególnie po ciężkim dniu. Takie kąpiele są zbawienne, jeśli mamy problem z odciskami. Dobrze rozmiękczona skóra stóp jest bardziej chłonna, a także łatwiej jest z niej usunąć zrogowaciały naskórek, który powinien sam się złuszczyć, jednak z różnych powodów to nie nastąpił.
Do wody, w której moczyć będziemy stopy, warto jest dodać specjalne sole, które dostępne są w każdej drogerii. Po dobrym wymoczeniu stóp możemy usunąć odciski i wszystkie inne zgrubienia przy pomocy tarki do stóp, lub pumeksu. Po takim zabiegu dobrze jest też nawilżyć naszą skórę stóp dobrym kremem, najlepiej z dużą zawartością mocznika. Dzięki temu sprawimy że skóra stóp stanie się bardziej nawilżona i gładka, a co za tym idzie mniej podatna na kolejne odciski.
Kolejnym 'domowym’ zabiegiem, jest używanie specjalnych preparatów na odciski. Zarówno w drogeriach jak i aptekach, dostępne są produkty na odciski. Zazwyczaj są to produkty z dość dużą zawartością kwasu – salicylowego, mlekowego lub kwasów owocowych. Działają one wysuszająco, lub sprawiają że odcisk się wchłania. Nie zawsze są skuteczne, wszystko zależne jest od naszej skóry. Nie mniej jednak, jest to bezpieczna opcja i bardzo mało inwazyjna, przez co możemy z nią eksperymentować do woli.

Kiedy udać się do specjalisty?

W niektórych przypadkach niestety odciski są już zbyt twarde i nie jesteśmy w stanie pozbyć się ich na stałe w domu. Czasami nie warto jest czekać – lepiej od razu dać się do specjalisty. Usuwanie odcisków w Warszawie to zabieg bardzo popularny i właściwie osobę, która się tym zajmuje znaleźć można w niemal każdym gabinecie kosmetycznym. Dobry specjalista powinien dobrze dobrać zabieg na odciski, który w naszym przypadku najlepiej się sprawdzi. Usuwanie odcisków w Warszawie, oraz w innych miastach Polski, to nie jeden konkretny zabieg. Aktualnie jest bardzo dużo sposobów na usuwanie niechcianych odcisków. Od zabiegów tradycyjnych, do usuwania laserowego.
Nie mniej – lepiej zapobiegać odciskom, niż je leczyć. Dlatego też podstawą walki z odciskami jest zmiana naszych nawyków odnośnie noszonego obuwia. Wygodne obuwie to podstawa, warto nad tym się zastanowić kolejny raz wybierając buty w których spędzimy cały dzień.