W dzisiejszych czasach większość osób chce wyglądać atrakcyjnie. Nic w tym dziwnego — kult ciała i młodości to zjawisko, które było obecne już w starożytności. Wiele osób chce mieć zdrowe i piękne włosy przez całe życie. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Nadmierne wypadanie włosów może dotyczyć kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Wpływ na to mają czynniki genetyczne i przebyte choroby. W artykule wyjaśniamy, czy przeszczep włosów jest zawsze konieczny.
1. Kogo może dotyczyć przeszczep włosów?
2. Która metoda przeszczepu włosów jest najlepsza?
3. Powrót do normalnego życia po zabiegu przeszczepu włosów
Każdego dnia wypadają włosy — norma to utrata około 100 włosów dziennie. Każdy z łatwością zauważy, gdy zaczyna wypadać więcej włosów, niż powinno. U kobiet takim objawem może być pozostające w ręku włosy po dotknięciu głowy. U mężczyzn zaczynają tworzyć się zakola. Łysienie androgenowe, łysienie plackowate i wypadanie włosów po grypie lub COVID-19 to najczęstsze powody transplantacji włosów. Okazuje się, że właściwa pielęgnacja włosów i używanie specjalistycznych kosmetyków może oddalić przeszczep włosów metodą wskazaną przez lekarza. Dobrym pomysłem jest też zażywanie suplementów diety na włosy. O tym, czy transplantacja włosów to jedyne wyjście, można przeczytać na stronie przeszczczepywlosow.pl.
Kogo może dotyczyć przeszczep włosów?
Nie każdy mężczyzna będzie tolerował łysienie. Mocno przerzedzone włosy mogą pogarszać samopoczucie każdego człowieka. Problem łysienia może być dotkliwy w szczególności dla ludzi, którzy bardzo dbają o swój wizerunek, gdzie od nieskazitelnego wyglądu może zależeć cała kariera zawodowa. Oczywiście procesu starzenia nie da się całkowicie zahamować, ale współczesna medycyna estetyczna sprawia, że każdy może wyglądać młodziej. Przykładem jest zabieg przeszczepu włosów, który daje nadzieję na to, że można mieć znowu bujne włosy. Przeszczepione włosy mogą wyglądać naturalnie/ Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż noszenie peruk. O przeszczepie włosów mogą też pomyśleć pacjenci onkologiczni, którzy utracili włosy po chemioterapii, gdy chorobę dało się wyleczyć. Ostatecznie każdego pacjenta do zabiegu transplantacji włosów kwalifikuje lekarza. Lekarz musi wykluczyć przeciwskazania (takie jak cukrzyca, nieleczone nadciśnienie tętnicze krwi, choroba nowotworowa).
Która metoda przeszczepu włosów jest najlepsza?
Aktualnie najbardziej popularny jest przeszczep włosów metodą FUE. Wynika to z tego, że jest to najmniej inwazyjny zabieg, bez większego ryzyka infekcji i bez konieczności wykonania znieczulenia ogólnego. FUE to większa skuteczność przeszczepu włosów. Pacjent ma wykonywane znieczulenie miejscowe. To dobra wiadomość dla osób, które przymierzają się do zabiegu przeszczepu włosów, ale mają obawy związane z narkozą (tak może być przy różnych schorzeniach). Co ważne, po zabiegu pacjent nie ma blizn. Przeszczep włosów FUE to szybka rekonwalescencja. Trzeba jedynie dostosować się do zaleceń wydanych przez lekarza medycyny estetycznej.
Powrót do normalnego życia po zabiegu przeszczepu włosów
Każdy pacjent z przeszczepem włosów liczy na to, że w szybkim czasie będzie mógł zacząć normalnie funkcjonować. W zasadzie umożliwia mu to metoda FUE, gdyż pacjent po dwóch dniach może już myśleć o powrocie do normalności. Natomiast pełna regeneracja zajmuje około 2 tygodni. Nie należy jednak zapominać o tym, że nie można zapominać o zaleceniach lekarskich, które dotyczą pielęgnowania przeszczepionych włosów. Błędy w pielęgnacji mogą mieć złe skutki, a przecież chodzi o to, by ten przeszczep jednak się przyjął.