Fala uderzeniowa Inne boldenon -jak działa i do czego się go stosuje

boldenon -jak działa i do czego się go stosujeW celu przyspieszenia procesu budowy masy mięśniowej, oraz jednocześnie przyspieszenia procesu spalania tkanki tłuszczowej same ćwiczenia oraz odpowiednio dobrana dieta mogą nie przynieść oczekiwanych efektów w krótkim czasie. Warto wówczas zadbać o dobranie odpowiedniego sterydu lub innego suplementu diety, który pomoże przyspieszyć oba procesy i tym samym nie będzie szkodliwy dla zdrowia oraz życia człowieka. Jednym z takich przykładów sterydów jest boldenon, który jest idealnym rozwiązaniem dla osób poważnie myślących o zbudowaniu masy mięśniowej.

Czym jest Boldenon?

Sam Boldenon stanowi uniwersalny steryd, który posiada bardzo silne działanie anaboliczne i jednocześnie niewielkie działanie androgeniczne. Takie połączenie działań sprawia, iż jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia człowieka, nie powoduje on negatywnych skutków ubocznych a co najważniejsze można osiągnąć bardzo dobre wyniki w jednym cyklu sterydowym z jego użyciem. Należy jednak zauważyć, iż budowa masy mięśniowej z użyciem tego sterydu trwa przeważnie dosyć długo, jednak jest ona bardzo regularna i daje długotrwałe efekty. Organizm przyswajając substancje zawarte w preparacie powoli lecz stopniowo wspomaga budowę masy mięśniowej, co jest dobre dla zdrowia ze względu na to, iż nie ma nagłych skoków substancji czynnej w organizmie przez krótki czas po czym następuje jej długi brak. Dzięki temu nie zagraża to zdrowiu ani nie wpływa na pracę poszczególnych układów w organizmie człowieka.

Jakie są zalety stosowania Boldenon?

Sam preparat posiada wiele zalet, które warunkują jego dobroczynny wpływ na budowę masy mięśniowej, i zarazem nie wpływają negatywnie na działanie reszty organizmu. Przykładami zalet stosowania leku Boldenon są:

 1. Brak ryzyka wystąpienia problemów z erekcją u mężczyzn – zjawisko niskiego libido czy problemów z erekcją jest dosyć często obserwowane podczas używania niektórych innych sterydów, lecz Boldenon dzięki swojemu unikatowemu składowi nie wpływa na zaburzenia erekcji;

 2. Niezbyt duży wpływ działań androgennych – oznacza to, iż Boldenon pozwala osiągnąć pozytywne efekty dla zażywającej go osoby w niedługim okresie czasu jednocześnie nie wywołując skutków ubocznych takich jak ginekomastia czy też nasilenie się wybranych cech płciowych takich jak powiększenie się piersi u mężczyzn czy obniżenie się głosu u kobiet;

 3. Uniwersalność – Preparat może być stosowany zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn w różnym wieku – wyjątkiem stanowią jedynie kobiety w ciąży i małe dzieci poniżej 10-ego roku życia. Nie wpływa on na cechy płciowe i nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia;

 4. Unikatowość – środek ten może być wykorzystany jako podstawowy steryd w kuracji sterydowej w celu zbudowania masy mięśniowej.

Wszystkie wyżej wymienione zalety sprawiają, iż jest to środek całkowicie bezpieczny i nie wywołujący niepożądanych skutków ubocznych dla człowieka. Mogą go przyjmować wszyscy niezależnie od płci, wieku czy innych czynników. Należy jednak pamiętać, aby przed rozpoczęciem cyklu przyjmowania sterydu skonsultować się z lekarzem czy aby na pewno ten produkt będzie odpowiedni dla zbudowania masy mięśniowej danej osoby.

Skutki uboczne stosowania Boldenonu

Ogólnie rzecz biorąc zażywanie Boldenonu nawet przez dłuższy okres czasu nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych, które w znacznym stopniu mogłyby odbić się na zdrowiu człowieka. Należy jednak pamiętać, iż jest to steryd, a co za tym idzie, produkt, który może powodować nagły i niespodziewany apetyt u zażywającego. W takim wypadku spożycie obfitego posiłku, który niekoniecznie będzie zawierał niezbędne do budowy mięśni białka i witaminy może mieć skutek odwrotny do zamierzonego – w krótkim czasie zamiast palić zbędną tkankę tłuszczową można przytyć.

Dodatkowo przy długotrwałym zażywaniu Boldenonu może pojawić się ryzyko zakrzepu – w tym momencie warto zaopatrzyć się w aspirynę, która zniweluje ryzyko powstania tego zjawiska. Co więcej sportowcy, którzy przechodzą kontrolę antydopingową nie powinni go zażywać ze względu na to, iż jest on wykrywalny podczas przeprowadzania badań nawet rok po ostatnim cyklu zażywania Boldenonu.

Należy jednak podkreślić, iż skutki uboczne są rzadko spotykane w przypadku Boldenonu. Jedynie w sytuacji, gdy jest on przyjmowany dożylnie przez sportowców, przez krótką chwilę po przyjęciu uskarżali się oni na:

 • chwilowe duszności;

 • podwyższone ciśnienie;

 • niewielkie bóle oraz zawroty głowy.

Przy bardzo długim okresie przyjmowania tego preparatu istnieje ryzyko zwiększonego wypadania włosów i łysienia. Należy być jednak spokojnym, gdyż preparat ten bardzo rzadko powoduje opisane skutki uboczne, i jest bezpieczny dla ogólnego funkcjonowania organizmu człowieka. Jeśli już wystąpią skutki uboczne opisane powyżej to maja one charakter krótkotrwały i w niewielkim stopniu wpływają na ogólne funkcjonowanie organizmu.

Cechy charakterystyczne sterydu Boldenon

Główną cechą, za którą sportowcy i kulturyści cenią Boldenon jest przede wszystkim fakt, iż substancja czynna preparatu na długi czas zatrzymuje białko w organizmie. Do innych cech tego sterydu można zaliczyć m.in:

 • odpowiedzialność za usuwanie nadmiaru glukozy z organizmu – dzięki temu po intensywnym wysiłku fizycznym w organizmie pojawia się zwiększona dawka glikogenu,  przez co człowiek nie opada z sił po treningu a organizm szybko się regeneruje;

 • zwiększenie produkcji hormonu wzrostu – hormon wzrostu jest odpowiedzialny za poprawne działania układu sercowo-naczyniowego oraz układu kostnego;

 • odpowiedzialność za powstawanie erythropoeitiny w nerkach – jest to z kolei hormon odpowiedzialny za tworzenie się czerwonych krwinek, co korzystnie wpływa na zwiększenie się wydolności całego organizmu, i tym samym wpływa pozytywnie na szybsze zbudowanie masy mięśniowej;

 • można go łączyć z innym preparatami – łączony z innymi sterydami, które nie aromatyzują ze sobą, równocześnie wpływa na powstanie widocznej rzeźby od podstaw oraz wzmaga apetyt do tego stopnia, iż organizm przyswaja idealną ilość mikroelementów do zbudowania masy mięśniowej.

Wobec tego Boldenon stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które myślą o zbudowaniu masy mięśniowej w długotrwałym za to dającym pozytywne efekty procesie, które są widoczne przez długi czas nawet po zakończeniu cyklu przyjmowania sterydu.

Z czym można łączyć zażywanie preparatu Boldenon?

Boldenon jako steryd służący przede wszystkim zwiększeniu masy mięśniowej musi być:

 • dostarczany dożylnie przez strzykawkę raz w miesiącu – jego działanie jest widoczne do czterech tygodni od dnia zażycia sterydu, przez co nie ma konieczności przyjmowania doustnie tabletek po kilka razy w tygodniu tak jak w przypadku innych sterydów;

 • wstrzykiwany przez dłuższy cykl – z racji tego, iż jest to produkt wolny od właściwości hepatoksycznych (takich, które sprzyjają powstawaniu toksyn), może być on przyjmowany przez długu okres czasu bez obaw o pojawienie się negatywnego wpływu na organizm;

Z racji tego do wspomagania szybkiego wzrostu mięśni i tym samym zwiększenia masy mięśniowej oraz spalania tkanki tłuszczowej Boldenon można łączyć z takimi substancjami jak trenbolon czy stanazolol. Są to substancje, które nie niwelują nawzajem swojego działania, i sprawiają, iż można w szybkim czasie zauważyć efekty ich stosowania w postaci zwiększonej masy mięśniowej. Przy zwiększonym apetycie nie jest również wykluczone zastosowanie połączeni trzech środków – wówczas apetyt może nieznacznie osłabnąć, a organizm nie będzie magazynował zbędnej tkanki tłuszczowej.

W jaki sposób dawkować Boldenon?

Dawkowanie sterydu Boldenon uzależnione jest od kilku czynników, do których zaliczany jest przede wszystkim fakt, czy osoba jest początkująca w zażywaniu sterydów, czy też jest to już jej kolejny cykl przyjmowania suplementów. W sytuacji, gdy jest to początkujący zalecane jest przyjmowanie dawki około 200-300 mg na tydzień przez okres dłuższy niż 12 tygodni. Następnie po upływie tego czasu na okres kolejnych 3 miesięcy można zwiększyć dawkę tygodniową do 500-1000 mg tygodniowo, w celu przyspieszenia efektu budowy masy mięśniowej. Należy jednak pamiętać, iż stężenie dawki powinno być uzależnione od ogólnego stanu zdrowia osoby przyjmującej steryd – jeżeli osoba przyjmujące Boldenon wcześniej chorowała, przyjmowała inne leki, lub ma problemy z układem krążeniowo-oddechowym należy zgłosić się do lekarza, który stwierdzi czy Boldenon będzie bezpieczny dla zdrowia i nie będzie zagrażać życiu człowieka. Cały cykl może trwać aż do 6-7 miesięcy, po których widać już znaczącą poprawę w budowie masy mięśniowej, po czym można na dłuższy czas lub nawet na stałe odstawić zażywanie Boldenonu.

W przypadku kobiet zalecane jest, aby zażywały one dawkę około 100-150 mg na tydzień. Jest to umotywowane faktem, iż taka dawka nie wpłynie na ogólną pracę organizmu kobiety, i nie spowoduje trwałych i nieodwracalnych zmian płciowych u kobiet takich jak np. obniżenie się głosu, czy też zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Ważne jest również to, aby przyjmować preparat w postaci domięśniowych zastrzyków, dzięki którym działanie samego preparatu będzie szybsze oraz będą znacznie bardziej widoczne efekty jego zażywania.

Jakie są efekty przyjmowania sterydu Boldenon?

Przyjmowanie Boldenonu przez okres od 3 do 6 miesięcy jest w zupełności wystarczające, jeśli myślimy o powolnym zbudowaniu masy mięśniowej, które będzie widoczne przez bardzo długi czas. Sam steryd nie jest kompletnie groźny dla działania całego organizmu, i można go przyjmować w formie domięśniowych zastrzyków – tym samym można oszczędzić wątrobie pracy i nie uszkadzać jej, gdyż przyjmowanie w formie doustnej łączy się z koniecznością rozpuszczenia preparatu w układzie trawiennym. Dodatkowo, działanie sterydu można w bezpieczny sposób łączyć z niektórymi innymi preparatami, dzięki czemu działanie obu suplementów nie łączy się i nie niweluje w organizmie.

Należy jednak pamiętać, iż samo przyjmowanie sterydów nic nie zmieni. Konieczne jest dobranie odpowiedniego zestawu ćwiczeń – najlepiej z kilku dyscyplin sportowych – oraz regularność ich powtarzania w ciągu tygodnia. Niezbędne jest również stosowanie diety, która będzie bogata w białko, witaminy oraz inne cenne minerały takie jak zdrowe tłuszcze, które stanowią podstawowy budulec mięśni. Bez tego zażywanie sterydu będzie miał niewielki i mało znaczący wpływ na masę mięśniową. Sam sterydy należy traktować jedynie jako substancję pomocniczą a nie podstawę w poprawie swojej sylwetki i zbudowaniu masy mięśniowej.

Widoczne efekty można dostrzec już po pierwszych 3-4 tygodniach od rozpoczęcia procesu przyjmowania. Przy stosowaniu odpowiedniej diety oraz doborze indywidualnego zestawu ćwiczeń mięśnie stają się coraz bardziej wypukłe, a dodatkowo można uzyskać więcej energii do wykonywania kolejnych treningów. Co więcej, dzięki działaniu samego preparatu organizm szybciej się regeneruje, co oznacza, iż znacznie szybciej zyskuje siły do ponownych ćwiczeń. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość – stosowanie Boldenonu zajmuje jednak kilka miesięcy, podczas których wskazane są intensywne ćwiczenia, dobrze dobrana dieta oraz duża ilość regeneracji i snu. Dzięki takiemu połączeniu można mieć pewność, iż efekty kilkumiesięcznej pracy będą widoczne i trwałe przez bardzo długi okres czasu.