Fala uderzeniowa Rehabilitacja W leczeniu jakich dolegliwości pomaga terapia uderzeniowa?

W leczeniu jakich dolegliwości pomaga terapia uderzeniowa?W leczeniu jakich dolegliwości pomaga terapia uderzeniowa?

Fala uderzeniowa to bezpieczny oraz nie inwazyjny sposób na leczenie schorzeń układu ruchowego. Jest to zabieg który jest polecany przede wszystkim osobom które są aktywnie fizyczne oraz są w podeszłym wieku – ponieważ to właśnie u nich występuje zwiększone ryzyko na zachorowania tego układu w ich organizmie.

Fala uderzeniowa – czym się charakteryzuje?

Fala uderzeniowa to mechanicznie wytworzona fala dźwiękowa o niewielkiej częstotliwości. Wytwarzana jest pod bardzo https://bodymove.pl/ostroga-pietowa wysokim ciśnieniem w ciągu kilku milisekund, dzięki czemu tuż po przyłożeniu głowicy urządzenia, przenika przez skórę na głębokość kilku centymetrów trafiając w wybrane miejsce objęte schorzeniem. Terapię falą uderzeniową stosuje się w celu zniwelowania bólu kości, wiązadeł, mięśni oraz ścięgien. Ostatnio nawet na znanym blogu bukmacherskim  mogliśmy przeczytać, że sam Lewandowski korzystał z tego rodzaju terapii podczas swoich licznych kontuzji.

Dolegliwości leczone terapią fali uderzeniowej

– ostroga piętowa

– ,,łokieć tenisisty”

– bóle kręgosłupa

– zapalenie ścięgien

Jakie są przeciwwskazania do korzystania z terapii falą uderzeniową?

Przeciwwskazań do tego rodzaju terapii jest tak naprawdę niewiele. Nie można wykonywać tego typu zabiegu kiedy :

– w przeciągu ostatnich trzech miesięcy przeżyliśmy zawał serca

– w trakcie leczenia choroby nowotworowej,

– w przypadku stwierdzenia u nas hemofilii.

Z terapii falą uderzeniową nie powinny również korzystać kobiety w ciąży, choć nie udowodniono negatywnego wpływu zabiegu na płód. Przeciwwskazaniem jest też zaawansowana osteoporoza i terapia sterydami. Należy też odłożyć zabieg w czasie, kiedy jesteśmy chorzy obłożnie.

W których miejscach nie powinniśmy stosować fali uderzeniowej?

Oczywiście wyszkolony personel medyczny operujący urządzeniem emitującym fale uderzeniową wie, gdzie nie powinien kierować aktywnego sprzętu, lecz dla dociekliwych, możemy powiedzieć że aparatu wytwarzającego falę uderzeniową nie powinniśmy kierować na :

– głowę

– serce

– wątrobę

– oczy

– kręgosłup