Fala uderzeniowa Zdrowie Ujędrnianie skóry ultradźwiękami – metoda HIFU

Ujędrnianie skóry ultradźwiękami – metoda HIFU

Ujędrnianie skóry ultradźwiękami – metoda HIFU

Technologia HIFU to obecnie jedna z najskuteczniejszych oraz najmniej inwazyjnych metod walki z wiotczeniem skóry twarzy oraz całego ciała. Opiera swoje działanie na skupionej wiązce fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Skrót HIFU pochodzi od pierwszych liter angielskiej nazwy metody, czyli High Intensity Focused Ultrasound.

W jaki sposób działa metoda HIFU?

Wiązka fal ultradźwiękowych jest wprowadzana w głąb skóry, gdzie doprowadza do wzrostu temperatury komórek do 60-70°C. Na skutek wzrostu temperatury dochodzi do obkurczania się tkanek, ich regeneracji a w rezultacie do zagęszczenia struktury komórkowej. Pierwsze efekty zabiegu są widocznie praktycznie od razu, ale na pełny efekt trzeba poczekać kilka miesięcy. Jest to bowiem czas potrzebny na pełną regenerację skóry.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg metodą HIFU

Zabieg wykonany metodą HIFU jest praktycznie bezinwazyjny. Nie uszkadza on skóry, Nie wymaga rekonwalescencji. Praktycznie nie boli. Skutki uboczne w postaci zaczerwienienia czy opuchlizny zdarzają się raczej rzadko. Przy tych minimalnych niedogodnościach i nieprzyjemnościach pacjentki uzyskują spektakularny efekt. Efektem zabiegu wykonanego ultradźwiękami jest między innymi redukcja zmarszczek i por, poprawa napięcia i jędrności skóry, wyostrzenie konturu twarzy czy podniesienie linii brwi.

Efekty widoczne są już po jednym zabiegu, chociaż jeśli skóra jest w złej kondycji można go powtórzyć nawet 3 razy (z przerwami od jednego do trzech miesięcy). Co ważne rezultaty utrzymują się nawet dwa lata. Dla części klientek dużą zaletą będzie również pewnie to, że ujędrnianie metodą HIFU można wykonywać razem z innymi rodzajami liftingu, wyjątkiem jest tylko ostrzykiwanie kwasem hialuronowym.

Gdzie i za ile?

Zabieg metodą HIFU na całą twarz kosztuje około 3000 zł. Cena jest oczywiście uzależniona od renomy i lokalizacji salonu. Ujędrnianie innych części ciała, np. brzucha, kosztuje mniej więcej tyle samo. Ważne aby zabieg wykonać w renomowanym gabinecie wyposażonym w nowoczesne, wysokiej jakości urządzenia. Personel wykonujący zabieg powinien być przeszkolony. Przy zachowaniu wymienionych standardów zabieg będzie całkowicie bezpieczny. Ujędrnianie ultradźwiękami trwa stosunkowo krótko – jeden zabieg to jakieś 20-30 minut.

Przeciwwskazania do zabiegu.

Ujędrniania metodą HIFU nie powinny wykonywać osoby chore na nowotwory, choroby serca oraz układu krwionośnego a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazaniem jest także rozrusznik serca czy metalowe implanty oraz przebyty udar, stwardnienie rozsiane, epilepsja czy stany zapalne w miejscu zabiegu.

Ujędrnianie ultradźwiękami to nowatorska, nieinwazyjna metoda ujędrniania skóry, będzie ona znakomitym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z metod bardziej inwazyjnych.