Fala uderzeniowa Zdrowie Olejki CBD – wszystko co warto wiedzieć

Olejki CBD – wszystko co warto wiedzieć

W sklepach ze zdrową żywnością i aptekach pojawia się coraz więcej produktów zawierających olej CBD. Kannabidiol, w skrócie CBD, to jedna z wielu substancji aktywnych zawartych w konopiach. To najważniejsza substancja zawarta w olejku konopnym pozyskiwanym z kwiatów. Kolejnym popularnym składnikiem rośliny są związki THC, które choć mają również właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, mają działanie psychotropowe. CBD to legalna substancja pozyskiwana z kwiatów konopi. Badania wykazały, że CBD ma cenne właściwości prozdrowotne, nie powodując psychoaktywności ani żadnych innych skutków ubocznych.

Olejki CBD – pozyskiwanie

Korzystając z nowoczesnej technologii ekstrakcji, ciekły dwutlenek węgla jest używany jako stan nadkrytyczny do produkcji ekstraktów olejowych. Najczęściej ten rodzaj oleju jest bogaty w wyciąg z kwiatów konopi, który jest sposobem produkcji CBD. Ten olej jest najczęściej gorzki, ponieważ jest zwykle gorzki, kwaśny i ostry. Jeśli chcesz kupić olej CBD, skuteczną pomoc może zapewnić sklep z konopiami indyjskimi. Najczęstsze jest to, że takie placówki oferują szeroką gamę produktów, w tym produkty wykorzystujące n-kannabidiol.

Olejki CBD to nie wszystko – susz konopny

Innymi słowy, susz konopny to suszony kwiatostan kwiatu konopi. Wygląda jak odurzająca marihuana, ale w przeciwieństwie do niej nie zawiera szkodliwego dla zdrowia tetrahydrokanabinolu. Susz konopny może być odparowany lub przekształcony w herbatę. Posiada wiele korzystnych właściwości prozdrowotnych oraz pozytywnie wpływa na organizm. Są wśród nich leki przeciwnowotworowe, neuroaktywne, przeciwutleniacze, przeciwzapalne, przeciwbólowe, immunologiczne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, przeciwalergiczne, przeciwpsychotyczne, przeciwwymiotne, dermatologiczne. Wraz z popularnością produktów z konopi CBD, sklepy wyposażone w taki sprzęt oferują szeroki wachlarz możliwości, takich jak susz konopny czy olej CBD do odparowania. Cena tego produktu zależy od jego kraju pochodzenia, co jest również związane z ilością CBD w konopiach.

Olejki CBD – leczenie chorób

Fakty dowiodły, że ekstrakt CBD może skutecznie zapobiegać i leczyć choroby zapalne stawów, cukrzycę i choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelit) i trawienie. Pacjenci lubią również olej CBD w leczeniu lęku, paranoi, lęku i depresji – głównie dlatego, że olej CBD nie zawiera psychoaktywnego THC, ale może skutecznie uspokoić ciało i umysł. Olej CBD nie ma również skutków ubocznych. Co ważniejsze, olej CBD wspomaga leczenie choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego i choroby Alzheimera, a jednocześnie okazuje się stymulować neurogenezę (produkcję nowych neuronów w mózgu). Badania wykazały, że kanabidiol CBD poprawia stan osób z autoimmunologicznymi chorobami skóry (w tym łuszczycą, AZS i egzemą) oraz znacznie zmniejsza objawy.

Olejki CBD a bezpieczeństwo

Chociaż nie ma jasnych i ścisłych przepisów dotyczących dawkowania produktów kannabinoidowych, zaleca się, aby pacjenci rozpoczynali leczenie od małej dawki – najlepiej po konsultacji z lekarzem. Jednak olejki CBD nie można przedawkować. Dodatkowo substancja ta w żadnym stopniu nie uzależnia, co jest jej dodatkowym atutem.

Olejki CBD w diecie wegańskiej?

Jako produkt roślinny olej konopny jest idealny dla wegan. Osoby, które unikają mięsa i nabiału, powinny zażywać olejki CBD,  zwłaszcza że zawierają dużo białka, które jest łatwiej przyswajalne niż białko zawarte w produktach sojowych (popularne wśród wegetarian). Aby mieć pewność, że jesz olej najwyższej jakości, zawsze wybieraj wyłącznie olej zimnotłoczony z polskich upraw.