Fala uderzeniowa Zdrowie Jak pozbyć się pajączków – popękanych naczynek?

Jak pozbyć się pajączków – popękanych naczynek?

Wiele osób boryka się z pajączkami, czyli popękanymi naczynkami widocznymi na skórze. W jaki sposób można je usunąć? Do wyboru jest parę metod.

Popękane naczynka, określane również jako pajączki, to rodzaj zmian naczyniowych, czyli poszerzonych naczynek krwionośnych. Są one również określane fachowo jako teleangiektazje. Obecnie można usuwać je na wiele sposobów, w tym przez laserowe zamykanie naczynek Kraków (ego-medspa.pl) to miasto, gdzie taki zabieg także jest dostępny.

Jak dochodzi do powstawania pajączków?

Zmiany jak pajączki pojawiają się na różnych obszarach ciała. Najczęściej można zauważyć je na twarzy oraz na nogach, lecz mogą też pojawiać się w innych miejscach.

Powstawanie pajączków ma zróżnicowane przyczyny, między innymi związane są one z nieprawidłowościami żylnymi oraz z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Częściej występują one u osób, które:

• Pracują w pozycji siedzącej lub stojącej,
  • Mają nadwagę i otyłość,
  • Są w ciąży,
  • Stosują określone leki, na przykład antykoncepcję,
  • Przebyły urazy lub są po operacjach nóg,
  • Przebywanie w niskich lub wysokich temperaturach, przechodzenie z niskiej do wysokiej temperatury i na odwrót.

W jaki sposób usuwać popękane naczynka?

Popękanym naczynkom warto zapobiegać, dbając o zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną. Gdy już się pojawią, można zastosować różne metody ich niwelowania.

Skuteczne laserowe zamykanie naczynek Kraków – jest to metoda najczęściej rekomendowana w przypadku pojawienia się pajączków. Cechuje się ona wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwa, ponieważ jest bezinwazyjna.

Laseroterapia powoduje miejscowe uszkodzenie naczynek krwionośnych, co prowadzi do ich zanikania. W efekcie nie są one widoczne. Metoda ta jest jednocześnie bezpieczna, ponieważ nie powoduje ona uszkodzenia okolicznych tkanek.

W przypadku mniejszych zmian wystarczy jednorazowa procedura, natomiast przy większych i głębszych naczynkach trzeba wykonać kilka zabiegów zależnie od wskazań lekarza.

Gdy planowane jest laserowe zamykanie naczynek Kraków oferuje wiele klinik i gabinetów, które zapewniają dostęp do nowoczesnego zaplecza. Z ich ofertami oraz cenami usług można bliżej zapoznać się online.