Fala uderzeniowa Podologia Jak bezpiecznie przedłużać paznokcie?

Jak bezpiecznie przedłużać paznokcie?Jak bezpiecznie przedłużać paznokcie?

Bezpieczne przedłużanie paznokci to podstawa, jeżeli mają być one zdrowe i mocne. Samo przedłużanie pomaga zmienić nam wygląd dłoni. Można je w ten sposób wydłużyć, aby poczuć się naprawdę kobieco. Hybrydowe przedłużanie żelem czy akrylem to najlepsza metoda, jeżeli chodzi o tego typu zabiegi. W ten sposób możesz zadbać o twoje paznokcie, wzmacniając je. Ale o czym powinnaś wiedzieć, nim wybierzesz się do stylistki?

Twoje zdrowie to podstawa

Nie przedłużaj paznokci, jeżeli uważasz, że są w kiepskim stanie. W dobrym gabinecie odnowy biologicznej, w którym pracownicy zajmują się manicure, dowiesz się, czy możesz to zrobić. Wprawiona kosmetyczka warszawa oceni płytkę i zasugeruje dobór odpowiednich kosmetyków. Być może wykorzysta lepszą, odżywczą bazę na lakier hybrydowy, która pomoże w odbudowie płytki. Czasami przez zabiegiem przyda się inny – masaż lub odżywienie paznokci, skóry i skórek za pomocą kosmetyku. Specjalny krem sprawi, że twoje dłonie będą miękkie, a skórek łatwo będzie można się pozbyć.

Wybór odpowiedniej metody przedłużania

Przedłużanie paznokci odbywa się na wiele różnych sposobów. Między innymi w grę wchodzą wymienione żele, akryle, a także zdobywająca rozgłos metoda fiberglass. Najczęściej stylistki zalecają przedłużanie żelem. Akryl w ich mniemaniu nie jest tak zdrowy, jak właśnie pierwsza metoda. Istnieje wiele sposobów przedłużania, między innymi kosmetyczki nadbudowują płytkę żelem, a także przedłużają ją na specjalnej formie. Następnie opiłowują paznokieć i nadają kształt, by przygotowaną płytkę dokładnie pomalować hybrydowym lakierem.

Zdejmowanie paznokci żelowych – tylko w salonie urody!

Po takim zabiegu długo możemy się cieszyć pięknymi, zadbanymi paznokciami. Zazwyczaj hybryda utrzymuje się nawet do trzech tygodni, a uzupełnienie żelowe pozwala na zmianę kolorów i wyrównanie paznokci. Przez kilka miesięcy możemy bez strachu nosić przedłużane żelem paznokcie, ale nie wolno zdejmować ich samemu, w warunkach domowych, zwłaszcza jeżeli nie mamy doświadczenia. Dlaczego? Może się to skończyć wgłębieniami w płytce, a także przepiłowaniem jej poprzez zbyt energiczne ruchy pilnikiem. Taka płytka na nowo jest łamliwa i krucha, nieodporna na urazy mechaniczne. Po zdjęciu u kosmetyczki zajmij się nimi należycie – pozwól sobie nałożyć odżywkę i wzmocnij paznokcie, na przykład poprzez manicure japoński. W ten sposób zapewnimy sobie wspaniałe paznokcie przez cały czas.