Fala uderzeniowa Zdrowie Choroba psująca estetykę – obrzęk limfatycznych

Choroba psująca estetykę – obrzęk limfatycznychChoroba psująca estetykę – obrzęk limfatycznych

XXI wiek jest okresem, w którym bardzo duża uwagę przykłada się do tego jak wyglądamy. Innyim słowy jest to czas piękna idealnej sylwetki i ogólnie pojętego dbania o siebie. To jeszcze nie wszystko. XXI wiek, to także czas w którym wszystko robimy samodzielnie i o ile ze strony samorozwoju jest to bardzo dobre rozwiązanie, to czasem przekraczamy granicę rozsądku i podciągamy pod to aspekty związane np. z naszym zdrowiem. W efekcie, często nie znając się na leczeniu staramy się samodzielnie poradzić sobie z problemem medyczny, bardzo często narażając się na o wiele poważniejsze dolegliwości. Tak czy inaczej wspomniane zachowanie nie dotyczy oczywiście całego społeczeństwa, gdyż wciąż jest duża grupa osób, szczególnie w wieku poprodukcyjnym, które wolą już nic nie zmieniać w sowim ciele, tym samym skazując się na cierpienie. Doskonałym przykładem takiego zachowania jest choroba określana jako obrzęk lipidowy.

Obrzęk lipidowy – czym jest ta jednostka chorobowa?

Obrzęk lipidowy to dolegliwość, w której stykamy się z bardzo nieestetycznym zjawiskiem powodującym symetryczny obrzęk z reguły naszych nóg. Co więcej na samej zmianie wizualnej się nie kończy, gdyż dochodzi do tego częste pojawianie się siniaków, nawet na wskutek dotknięcia oraz potężny ból, który uniemożliwia nam wykonywanie codziennych czynności, a dodatkowo nie pozwala na normalne życie. W efekcie jest to bardzo nieprzyjemna choroba, która można nam ograniczyć wykonywanie zwykłych czynności jak np. sadzanie dziecka na kolanach. Pojawia się więc kluczowe pytanie, w jaki sposób radzić sobie z tą dolegliwością?

Obrzęk lipidowy – sposoby leczenia

Tak naprawdę nie ma innego skutecznego sposobu an pozbycie się tego problemu, niż chirurgiczne leczenie. Oczywiście nie oznacza to wcale, że nie spotkamy się z licznymi ofertami, lekami, czy też suplementami diety, które mają za zadanie pomóc nam z tą dolegliwością. Musimy być jednak świadomi, że jest to zwykłe naciąganie nas, osób cierpiących, na pieniądze. Tak naprawdę nie pozn ano dokładnie podstaw choroby jaka jest obrzęk lipidowy, niemniej jednak pewne jest to, że skutkuje ona zgrubieniem tkanki, jak i usztywnieniem naczyń limfatycznych, co tym samy powoduje powstanie obrzęku. W efekcie niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej drożności naczyń limfatycznych, poprzez usuwanie nadmiernego, luźnego tłuszczu. W tym celu wykorzystuje się specjalną technikę.

Leczenie choroby – obrzęk lipidowym

Do leczenia stosuje się wibrująca kanikule ssącą, która ma za zadanie takie przekucie się przez skórę, by nie powodować poważnych ran, a następnie szybkie odsysanie nadmiernego tłuszczu poprzez ruch wibracyjny. To jeszcze nie wszystko, gdyż sama metoda jest bezbolesna (stosuje się punktowe znieczulenie) i w pełni bezpieczna. Wielu specjalistów poleca ją jako skuteczne rozwiązanie, na trwałe pozbycie się problemu z obrzękiem lipidowy. Jeśli więc dotknęła nas taka przypadłość, to powinniśmy szerokim łukiem unikać naturalnych rozwiązań, tylko postawić na jedną i skuteczną metodę.