Fala uderzeniowa Zdrowie Czym są i dla kogo wkładki urologiczne?

Czym są i dla kogo wkładki urologiczne? 

Problem z nietrzymaniem moczu dotyka wiele osób, jednak z uwagi na to, że jest to problem dość wstydliwy i krępujący, niewiele z nich decyduje się o nim mówić. Co ciekawe, częściej z nim borykają się kobiety niż mężczyźni. Niemniej jednak obecnie na rynku medycznym istnieje szeroki wybór produktów i akcesoriów, które mogą znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie, w przypadku osób, które zostały dotknięte tą przypadłością. Jednym z nich są wkładki urologiczne. Jednak komu są one dedykowane i czym one właściwie są?

Czym są wkładki urologiczne?

Z pewnością każdy z nas nie raz spotkał się już z produktem, jakim są wkładki higieniczne. Szczególnie panie są z nimi dobrze zaznajomione, gdyż wykorzystują je celem zwiększenia komfortu i higieny zarówno przed jak i po miesiączce. Niemniej jednak, w przypadku osób, dotkniętych problemem nietrzymania moczu, to właśnie wkładki urologiczne są odpowiednim produktem. Są to wkładki o niezwykle wysokiej chłonności, które maja zapewnić najwyższy z możliwych poziomów higieny w miejscach intymnych. Co więcej celem wkładek urologicznych jest również ochrona bielizny, co jest niezwykle ważne podczas problemu z nietrzymaniem moczu. Na rynku występują obecnie wkładki urologiczne dla mężczyzn oraz wkładki urologiczne damskie, które dopasowane są do fizjologii płci. Mają one również za zadanie chronić przed podrażnieniami skóry i niekomfortowym uczuciem wilgoci w miejscach intymnych. Jest to więc produkt, który ma przyczynić się do zwiększenia wygody w codziennych sytuacjach i zadbanie o odpowiednią higienę.

Komu dedykowane są wkładki urologiczne?

Wkładki urologiczne są przede wszystkim dedykowane osobom, które zostały dotknięte problemem nietrzymania moczu. O tej przypadłości można mówić w momencie, kiedy dochodzi do niekontrolowanego i mimowolnego upuszczania moczu w różnych sytuacjach. Może to nastąpić np. na skutek kichnięcia, gwałtownego śmiechu lub nawet zmiany pozycji. Co więcej z wkładek urologicznych mogą korzystać:

  • kobiety i mężczyźni z problemem nietrzymania moczu
  • osoby dotknięte tym problemem bez względu na wiek

W przeciwieństwie do zwykłych wkładek higienicznych, które są większości z nas dobrze znane, wkładki urologiczne mają konkretne przeznaczenie i właściwości, które sprawiają, że są one niezwykle skutecznym produktem, który poprawia codzienny komfort życia w przypadku zmagania się z problemem nietrzymania moczu. Okazuje się, że ich głównym celem jest nie tylko pochłanianie nadmiaru wilgoci, ale również i neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu. Jak wiadomo mocz pachnie amoniakiem, co przyczynia się również do tego, że przesiąka tym bielizna, a nawet i spodnie. Oczywiście jest to wyrób o ponadprzeciętnej chłonności, a mimo wszystko stosowanie go jest całkowicie dyskretne i niewidoczne. Warto jednak pamiętać o tym, że wkładki urologiczne muszą być odpowiednio dobrane, zarówno pod względem rozmiaru, a także i dopasowane do budowy anatomicznej. Wkładki urologiczne Seni zostały stworzone tak, by bez problemu dopasować się do potrzeb kobiet i mężczyzn. Wysokiej jakości produkt, potrafi zapewnić świeżość i pożądane uczucie suchości przez wiele godzin. Warto również pamiętać, że tego typu wkładki urologiczne muszą być regularnie wymieniane, zwykle producent na opakowaniu zaleca przewidywany czas ich noszenia. Dzięki temu możliwe jest uchronienie się przed nadmiernym rozwojem bakterii na ich powierzchni, a także zapobiegniemy ewentualnym podrażnieniom skóry i wysypkom, które mogą się pojawić pod zbyt długim kontakcie z wilgocią. Wyroby chłonne można kupić w sklepie internetowym chlonne24.pl z dostawą do domu.