Fala uderzeniowa Zdrowie Jakie są rodzaje nietrzymania moczu i jak sobie radzić?

Jakie są rodzaje nietrzymania moczu i jak sobie radzić?Jakie są rodzaje nietrzymania moczu? Jak sobie radzić, gdy dosięgnie nas taka przypadłość? Jak walczyć z nietrzymaniem moczu? Nasz tekst może dostarczyć Ci przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Nietrzymanie moczu – rodzaje

Nietrzymanie moczu może mieć różne podłoże i dlatego dzieli się je na wiele rodzajów. Jednym z najczęściej zgłaszanych jest wysiłkowe nietrzymanie moczu i wynika z nieprawidłowości mechanizmu otwierania oraz zamykania cewki moczowej, które mogą być skutkiem osłabienia mięśni zwieraczy lub dna miednicy. Taka przypadłość jest charakterystyczna dla kobiet po ciąży lub nawet po menopauzie. Innym, ale również często zgłaszanym problemem jest naglące nietrzymanie moczu. To problem, który jest wynikiem zbyt wczesnego kurczenia się pęcherza moczowego i dosięga osób, które zmagają się z chorobami prostaty, nowotworem jelita, jajnika lub macicy. Mieszane nietrzymanie moczu to połączenie nietrzymania naglącego z wysiłkowym, zaś funkcyjne nietrzymanie moczu dosięga osób, które mają problem z mobilnością.

Nietrzymanie moczu – jak sobie radzić?

Można spotkać się z opinią, że nietrzymanie moczu jest przypadłością, z którą należy się pogodzić, ale nic bardziej mylnego. Wystarczy zebrać trochę informacji, a szybko zauważymy, że istnieją sposoby na to, by walczyć z nietrzymaniem moczu. Co więcej, na nietrzymanie moczu zabieg nfz jest nawet oferowany i do wyboru jest kilka metod, które można wykorzystać. Jedną z najłatwiejszych może okazać się ostrzyknięcie cewki materiałem wypełniającym. To zabieg bardzo krótki, który trwa około pół godziny. Wykonuje się go w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym i nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Za to pozwala na wyeliminowanie problemu nawet na kilka miesięcy, więc to zdecydowanie godne uwagi rozwiązanie. Oczywiście na tym nie koniec, ponieważ jest o wiele więcej zabiegów na nietrzymanie moczu i warto zgłosić się do specjalisty, który pomoże przy ich wyborze.