Fala uderzeniowa Zdrowie Jak działa wszywka alkoholowa? Gdzie założyć ją w Gdańsku?

Jak działa wszywka alkoholowa? Gdzie założyć ją w Gdańsku?Jak działa wszywka alkoholowa? Gdzie założyć ją w Gdańsku?

 

Wszywka alkoholowa to popularna i znana od lat metoda wspomagająca walkę z alkoholizmem. Warto jednak już na wstępie zaznaczyć, że Esperal sam w sobie nie leczy uzależnienia, lecz pomaga pacjentom przejść przez cały proces wychodzenia z uzależnienia bez sięgania po kieliszek. Jest to metoda dość kontrowersyjna, gdyż bazuje na założeniach terapii awersyjnej – ma poprzez negatywne skutki spożywania alkoholu trwale zniechęcać pacjentów do sięgania po niego.

Dlaczego walka z uzależnieniem jest taka trudna? Jak leczy się alkoholizm?

Każda osoba, która miała kiedykolwiek problem z jakimkolwiek uzależnieniem wie, jak trudne jest z nim zerwanie. Człowiek ma bowiem naturalną tendencję do przywiązywania się do swoich nawyków, a ich zmiana jest tym trudniejsza, im nałóg dłużej nam towarzyszy i w dodatku kojarzy się z przyjemnymi doznaniami. Tak jest w przypadku alkoholizmu, który wynika z odczuwania ulgi i przyjemności osoby uzależnionej po kontakcie z substancją uzależniającą. Z czasem ilości spożywanego alkoholu stopniowo się zwiększają, a uzależniony traci kontrolę ze swoim życiem – rujnuje relacje, popada w długi, a nawet ma myśli i dążenia samobójcze.

Problem alkoholowy na szczęście można skutecznie wyleczyć. Konieczna do tego jest świadomość pacjenta, że boryka się on z uzależnieniem, skorzystanie z pomocy specjalisty, a także wsparcie i zrozumienie najbliższych. Wiele osób uzależnionych od alkoholu decyduje się także sięgnąć po dodatkowe metody, wspomagające ich walkę z nałogiem. Należy do nich popularna wszywka Esperal w Gdańsku oferowana przez profesjonalne gabinety. Jej zadaniem jest zniechęcenie pacjenta do spożywania alkoholu oraz jak najdłuższe pozostanie w stanie trzeźwości.

Czym jest Esperal? Jak pomaga w walce z uzależnieniem od alkoholu?

Esperal to popularny i stosowany od lat środek chemiczny w postaci tabletek. Umieszcza się je pod skórą pacjenta, w niewidocznym miejscu. Wszywka zaczyna działać niemal od razu, a jej głównym celem jest zniechęcenie pacjenta do sięgnięcia po alkohol. Jeśli to zrobi, od razu odczuje bardzo negatywne skutki, objawiające się m. in. nudnościami, zawrotami głowy, kołataniem serca, dusznościami itp. Objawy te są na tyle silne, że już sama myśl o nich skutecznie zniechęca osoby uzależnione od sięgnięcia po alkohol. Sprzyja więc zachowaniu trzeźwości i pozwala stopniowo uwolnić się od nałogu, co jest głównym celem leczenia uzależnienia od alkoholu.

Esperal w Gdańsku można kupić w profesjonalnych gabinetach w odpowiedniej, ustalonej przez lekarza dawce i na miejscu go zaaplikować. Jest to stosunkowo prosty zabieg chirurgiczny, który nie pozostawia po sobie widocznych śladów. Sama wszywka jest dyskretna i nie przeszkadza w normalnym życiu. Jej działanie specjaliści szacują na ok. 6-12 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Jest to czas zwykle wystarczający, aby osoba uzależniona odbyła terapię i mogła na zawsze pożegnać się z nałogiem. W razie jednak potrzeby, aplikację Esperalu można ponowić.

Partnerem artykułu jest gabinet Czas na Zdrowie oferujący – Esperal Gdańsk.