Fala uderzeniowa ortopedia,Rehabilitacja Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz

Fala uderzeniowa Warszawa ŻoliborzFala uderzeniowa Warszawa Żoliborz. Rola fali uderzeniowej w sporcie wyczynowym.

Sport bez kontuzji jest praktycznie niemożliwy. Prędzej czy później dojdzie do zwichnięcia nogi lub nadciągnięcia ścięgna. Jak wiadomo sportowcy nie mają czasu by się leczyć. Potrzebują czegoś szybkiego by uśmierzyć swój ból. Metodą prostą, szybką i efektywną dzięki której możliwy jest szybki powrót do sportu jest terapia fala uderzeniową. Po raz pierwszy urządzenie do leczenia falą uderzeniową zastosowano w 1996 roku przez niemiecki zespół olimpijski w czasie igrzysk w Atlancie. Dwa lata później podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej we Francji również wykorzystano urządzenia tej metody. Najlepsze efekty przynosi zastosowanie terapii jak najszybciej od momentu wystąpienia zdarzenia. Nie należy jednak biernie czekać. Nieobecność na treningach oznacza bowiem spadek formy i słabsze wyniki. Oprócz tradycyjnych zabiegów rehabilitacyjnych warto więc wspomóc się zabiegami falą uderzeniową. Nie tylko skrócą czas rekonwalescencji, ale również uśmierzą ból, jak najlepsze środki przeciwbólowe.

Fale uderzeniowe stosuje się głównie w przypadku następujących urazów sportowych: uszkodzeń ścięgien i torebek stawowych,

zwapnień okołobarkowych, zespołu bolesnego barku z ograniczeniem jego ruchomości, w przypadku bólu przyczepów ścięgien (tzw. łokieć tenisisty, łokieć golfisty), w przypadku bólu rzepki („kolano skoczka”), w przypadku zapalenia przyczepu rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa), bolesności powierzchownych i głębokich punktów spustowych, chondromalacji rzepki. Zespoły bólowe stawów, przewlekłe entezopatie oraz zespoły bolesnego ścięgna Achillesa, dolegliwości okolic kości śródstopia, naciągnięcia mięśni, bóle mięśniowe kończyn górnych i dolnych to również wskazania do zastosowania tejże terapii.

Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz. Jak wiadomo ból samoistnie nie minie, a zwichnięcie samo nie unormuje się.

Nie należy więc czekać biernie – im szybsza nasza reakcja tym krótszy czas rekonwalescencji. Opuszczanie treningów prowadzi do spadku formy i słabszych wyników. Oprócz tradycyjnych zabiegów rehabilitacyjnych warto zastosować zabiegi falą uderzeniową. Fala uderzeniowa jest zabiegiem z wykorzystaniem fali mechanicznej o częstotliwości od 1 do około 10 Hz przesyłanej przez aplikator w konkretne miejsca odczuwania bólu. Docierając na głębokości 6 cm w głąb tkanek uszkadza błony zakończeń nerwowych, powodując blokowanie przekazywania przez receptory nerwowe sygnałów bólowych do mózgu. Zabiegi falą dają więc świetny efekt przeciwbólowy, pobudzając krążenie krwi zmniejszają stan zapalny w obrębie zmienionych tkanek.

Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz. Korzyści dla sportowców z fali uderzeniowej.

Zastosowanie fali uderzeniowej u sportowców ma głęboki sens, gdyż muszą szybko wracać do formy. Terapia ta przynosi szybki i długotrwały efekt przeciwbólowy, bez obciążania organizmu lekami, a pobudzając własne komórki macierzyste do odbudowy przyśpiesza czas regeneracji uszkodzonych tkanek. Fala uderzeniowa pobudzając krążenie i mikrocyrkulację przyczynia się do zlikwidowania i absorbcji zwapnień, a poprzez zwiększenie produkcji kolagenu, zwiększa się gęstość tkanki łącznej. Terapia zmniejsza stan zapalny niemalże „od ręki”, a co najważniejsze eliminuje zabieg chirurgiczny, który jak wiadomo nie jest obojętny dla kariery sportowca. Znacznie skraca czas powrotu do zdrowia.