Fala uderzeniowa Zdrowie Fala uderzeniowa Poznań

Fala uderzeniowa PoznańChyba każdego z nas przynajmniej raz w życiu coś bolało i raczej nie jest to żadna tajemnica. W takim wypadku staramy się zrobić wszystko, aby ból był mniejszy, gdyż nie jest to nic fajnego. W zasadzie w dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych sposobów. Wiadomo, że jedne z nich są bardziej skuteczne, a inne mniej, ale dopóki nie spróbujemy to nie będziemy wiedzieć. Jednym ze sposobów na pozbycie się bólu jest coś takiego jak fala uderzeniowa Poznań.

Bez bólu

Zabieg falami uderzeniowymi jest po to, aby właśnie wyeliminować ból. Dzięki niemu w naszym organizmie przyspieszane są procesy lecznicze. Wszystko to dzieje się przez stymulację naszego ciała do samouzdrowienia. Po zabiegu tkanka, która była uszkodzona powoli się regeneruje tak długo, aż całkowicie się nie wyleczy. Zabieg ten jest w stanie poprawić metabolizm tkanek oraz krążenie krwi. Zapewne teraz wiele osób zastanawia się jaki jest czas trwania takiego zabiegu? Nie trwa on długo, bo zazwyczaj nie więcej niż 5 minut. Jest on głośny i trochę bolesny, jednak nie jest to ból, który odczuwamy mocno.

Jak często wykonywać zabieg?

Jeśli chodzi z kolei o samą częstotliwość zabiegów fali uderzeniowej to zaleca się wykonać od 3 do 6 zabiegów z tygodniową przerwą. Co ciekawe według wielu taka terapia jest niezwykle skuteczna, ponieważ pierwsze efekty możemy zauważyć nawet już po jednym zabiegu. Jeszcze inni uważają, że są one widoczne po drugim zabiegu – nie mniej jednak jest to stosunkowo szybko, dzięki czemu można powiedzieć, że tego typu terapia cechuje się wysoką skutecznością. Jest ona w stanie całkowicie wyeliminować ból, a co za tym idzie poprawi się jakość naszego życia. Jest to wręcz idealne rozwiązanie dla osób, u których inne formy leczenia zawiodły i nie przyniosły żadnych rezultatów. Taka fala uderzeniowa wytwarzana jest w specjalnym aparacie i dalej dzięki impulsom aplikowana jest do naszego ciała. Wszystko odbywa się poprzez specjalną głowicę, a impulsy są zogniskowane przez co trafiają tylko w uszkodzone tkanki i leczą je szybko.

Czy zabiegi falami uderzeniowymi są bezpieczne?

Leczenie falami uderzeniowymi nie powoduje skutków ubocznych i jest bezpieczną formą leczenia.