Fala uderzeniowa Inne Co warto wiedzieć przed użyciem wcierki do włosów?

Co warto wiedzieć przed użyciem wcierki do włosów?Prawidłowa pielęgnacja włosów sprawia, że kondycja włosów widocznie się poprawia. Co za tym idzie, możemy cieszyć się wtedy pięknymi, lśniącymi i gładkimi pasmami, które są wtedy znacznie łatwiejsze do układania. Jednak nie wystarczy dbać o same włosy, należ pójść o kilka kroków dalej, czyli zadbać także o skórę głowy. Dlatego też w Twojej łazience nie może zabraknąć wcierki do włosów. Sprawdź, dlaczego warto ją używać jaką wybrać i jaki skład zapewnia najwięcej korzyści dla Twojej skóry głowy.

Jaką wcierkę do włosów warto wybrać?

Popularnym wyborem są wegańskie wcierki do włosów. Gdy chcesz świadomie dbać o swoje włosy i skórę głowy, to koniecznie sięgnij po produkt, który pozbawiony jest składników odzwierzęcych.

Najczęściej wegańskie wcierki do włosów posiadają:

 • keratynę,
 • kwas hialuronowy,
 • ambrę,
 • aloes,
 • ekstrakt z owoców anyżu,
 • ekstrakt z papryki,
 • ekstrakt z amli.

Przy ich pomocy możliwe staje się odpowiednie zadbanie o stan skalpu, a w konsekwencji także włosów.  Warto zwrócić szczególną uwagę na skład, gdyż poszczególne składniki zapewniają nieco inne działanie. Zatem kluczowe będzie wcześniej określenie, jakie potrzeby ma Twoja skóra głowy, a dopiero później udanie się do drogerii lub też zrobienie zakupów online.

Jeśli chodzi o to, jaką wcierkę warto wybrać, to musimy zwrócić uwagę także na to, że niektóre preparaty zawierają w swoim składzie alkohol. Gdy na Twoim skalpie nie doszło do podrażnienia i nie masz bardzo wrażliwej skóry głowy, to taka wcierka nie powinna być złym wyborem. W przeciwnym razie postaraj się unikać takich kosmetyków.

TOP 4 polecanych wegańskich wcierek do włosów

 1. Vianek Normalizujący tonik-wcierka do skóry głowy – to tonik i wcierka w jednym o działaniu normalizującym. Zadaniem tego kosmetyku jest uregulowanie pracy gruczołów łojowych, wzmocnienie cebulek i przyspieszenie wzrostu włosów. W składzie znajdują się m.in. takie składniki, jak cynk, ekstrakt z szałwi, brzozy, skrzypu itd.
 2. Naturalna keratynowa wcierka beBIO  –  w składzie znajduje się aż 99% składników pochodzenia naturalnego. Zadaniem wcierki jest nawilżenie oraz odżywienie cebulek, a także wzmocnienie skóry głowy, aby ograniczyć niebezpieczne wypadanie włosów.
 3. Venita BIO – wegańska wcierka do włosów i skóry głowy, która zawiera w swoim składzie m.in. ekstrakt z aloesu. Doskonale nawilża i regeneruje oraz działa tonizująco. Może sprawdzić się także wtedy, gdy borykasz się z podrażnieniami skóry głowy. Sprawia, że ostatecznie także włosy zyskują naturalny połysk.
 4. Wcierka La-Le z geranium – to kolejna wegańska wcierka do włosów, którą warto wypróbować. W swoim składzie zawiera głównie następujące składniki, tj. ocet jabłkowy oraz hydrolat i olejek z geranium. Na pewno będzie dobrym wyborem dla osób, które borykają się z łupieżem.

Zalet wegańskich wcierek do włosów

Jak sama nazwa wskazuje, wcierkę należy wetrzeć delikatnie w skórę głowy. Takie działanie może zapewnić wiele korzyści, takich jak m.in.:

 • pobudzenie wzrostu włosów,
 • wzmocnienie cebulek włosów,
 • odżywienie cebulek włosów,
 • regulowanie wydzielania sebum,
 • nawilżenie skóry głowy,
 • pomoc w walce z łupieżem.

Nie zapomnij też o tym, że doskonałym wsparciem dla Twojej skóry głowy będzie też peeling. Warto używać go raz na tydzień, w zależności od potrzeb skalpu. Należy uważać jedynie na to, aby nie wysuszyć i nie podrażnić skóry głowy, gdyż może to przynieść bardzo negatywne konsekwencje.