Fala uderzeniowa Zdrowie Apteczka z wyposażeniem – co powinno się w niej znaleźć?

Apteczka z wyposażeniem – co powinno się w niej znaleźć?

Pierwsza pomoc i wyposażenie umożliwiające jej udzielenie to dwie składowe pozwalające uratować ludzkie życie. Zarówno szkolenia z pierwszej pomocy jak i apteczka z wyposażeniem są równie ważne w tym aspekcie. Poza umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy należy mieć niezbędne w tym celu narzędzia – to właśnie im poświęcony jest niniejszy artykuł. Dowiedz się co powinno znaleźć się w apteczce z wyposażeniem do udzielania pierwszej pomocy i gdzie powinny się one znajdować.

Apteczka z wyposażeniem – co musi się w niej znaleźć?

Apteczka z wyposażeniem pozwala uratować ludzkie życie w momencie jego zagrożenia. Znajdują się w niej wszelkie podstawowe opatrunki, opaski elastyczne, kompresy, chusta trójkątna, nożyczki, rękawiczki ochronne, przylepce i plastry a także koc ratunkowy wraz z instrukcją obsługi. W zależności od tego, jaka apteczka BHP znajduje się w wybranej przestrzeni, jej wyposażenie może się różnić. Wyróżnia się kilka norm określających zawartość apteczek znanych powszechnie pod nazwą DIN. Podstawowa apteczka z wyposażeniem to tzw. apteczka DIN 13164, rozszerzone o ustnik, foliowe woreczki, a także opatrunki K, G, M apteczki spełniają normę DIN 13157. Podstawowe wyposażenie apteczki pozwala odpowiednio zareagować w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, złamań, zwichnięć, ran ciętych i wielu innych uszkodzeń ciała. Zagrożenie na ludzkie życie czyha niemal na każdym kroku dlatego warto jest wiedzieć, gdzie powinny się one znajdować.

Apteczka pierwszej pomocy do biura, użytku prywatnego a także w podróży

Apteczka pierwszej pomocy obowiązkowo powinna znajdować się na wyposażeniu każdego pojazdu mechanicznego a także w każdej przestrzeni użytku publicznego – niezależnie od tego, czy jest to prywatne biuro, centrum handlowe czy też Urząd Miasta. Apteczka pierwszej pomocy do biura jest szczególnie ważna przez wzgląd na to, że w każdym przedsiębiorstwie występują mniejsze lub większe zagrożenia dla zdrowia pracowników – jej posiadanie w łatwo dostępnym miejscu i znanej wszystkim użytkownikom budynku lokalizacji jest wręcz wymagane przez prawo. Apteczka pierwszej pomocy do biura może spełniać jedynie normę DIN 13164 jednak przez wzgląd na nieco bogatsze wyposażenie apteczki DIN 13157 zdecydowanie warto jest rozważyć zakup tej drugiej, gdyż zawiera ona więcej elementów pozwalających na efektywne udzielenie pierwszej pomocy.

Apteczka BHP z wyposażeniem w ofercie sklepu POL-POŻ

Apteczka BHP z wyposażeniem spełniającym normy DIN 13164 i DIN 13157 dostępne są w asortymencie sklepu przeciwpożarowego POL-POŻ specjalizującego się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zarówno pod kątem bezpieczeństwa pożarowego, jak również użytkowników przestrzeni o dowolnym przeznaczeniu. Każda apteczka BHP z wyposażeniem oferowana przez sklep POL-POŻ zawiera najważniejsze przedmioty niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zajścia takiej konieczności. W ofercie POL-POŻ nie brakuje również akcesoriów niezbędnych do właściwego przechowywania apteczki w bezpiecznym i powszechnie dostępnym miejscu. Zajrzyj na stronę sklepu przeciwpożarowego POL-POŻ i wybierz niezawodne apteczki z asortymentu POL-POŻ!