Fala uderzeniowa Inne W jaki sposób gry online mogą wpłynąć na Twoje zdrowie psychiczne

W jaki sposób gry online mogą wpłynąć na Twoje zdrowie psychiczneUtrzymanie dobrego zdrowia psychicznego jest jednym z najważniejszych rzeczy, o które powinniśmy dbać każdego dnia. Czy da się je poprawić grając w gry online? Przeczytaj dalszą część artykułu, aby dowiedzieć się więcej.

Ekspertka ds. gier w kasynach online, Klara Czerwińska, postanowiła się wypowiedzieć na ten temat. A także zapewnić wgląd z wnętrza tej branży. W jaki sposób wpływają na nas gry online i w jaki sposób je wykorzystać? Dowiedz się więcej o autorce tutaj.

Stymulacja

 

Gry wideo są bardzo stymulujące. Stymulacja ta dociera do prawie wszystkich części ludzkiego mózgu i prowadzi do wysokiego poziomu myślenia, jak również rozwoju drobnych umiejętności motorycznych.

Z intensywnością i złożonością każdej gry przychodzi szybka analiza, myślenie, strategie, nauka radzenia sobie ze stresem i rozumowanie indukcyjne, a następnie testowanie hipotez. Innymi słowy, gra w gry wideo lub gry w kasyno zmuszają gracza do głębokiej stymulacji wielu różnych obszarów jego mózgu.

Co prowadzi do rozwoju różnych korzystnych zadań i wymiarów myślenia. Ponadto w Polsce odkryto, że gry wideo mogą pomóc osobom cierpiącym na zaburzenia psychiczne takie jak lęk, depresja, antyspołeczne zaburzenia osobowości (APD), zaburzenia nadpobudliwości uwagi (ADHD), zaburzenia stresu pourazowego (PTSD) i choroba Alzheimera.

Socjalizacja

 

W ciągu ostatnich kilku lat społeczność graczy zwiększyła swoją wielkość i znaczenie. Twórcy treści online pozwolili graczom zebrać się razem i świętować swoje pasje. Mogą oni dzielić się wskazówkami, doświadczeniami, a nawet nawiązywać przyjaźnie. Gry wieloosobowe pozwalają również na nawiązanie więzi „prawdziwych przyjaciół” nad wspólnym zainteresowaniem grą.

Gry hazardowe w Polsce od dawna są działalnością społeczną. Weekendowe sesje gier są podstawą dorastania w erze cyfrowej. Gry hazardowe zależą od ranking kasyn wymagają pewnej dozy rywalizacji, ale również łączą ludzi na całym świecie w osiąganiu swoich celów zorientowanych na grę.

Gry wideo są dobre dla zdrowia i pozwalają nam nawiązywać kontakty z ludźmi i stają się towarzyskie. Jesteśmy przecież istotami społecznymi, a izolacja od innych przyczynia się do poczucia negatywności.

 

Poprawa samooceny

 

Wiele gier rozwija ideę odgrywania ról, pozwalając polskim graczom na bycie kimkolwiek chcą. Może to zwiększyć ich poczucie własnej wartości i pewności siebie, gdy będą kontynuować grę, wchodząc w interakcję z otaczającym ich wirtualnym światem.

Z czasem może to sprawić, że ich prawdziwy odpowiednik poczuje się bezpieczniej we własnym życiu, pokazując im, że są w stanie prowadzić normalne życie z nową pewnością siebie.

Motywacja

 

Są to poczucie osiągnięć, aspekty społeczne oraz niezwykłe rzeczy, które gra pozwala im doświadczyć, a które często są niemożliwe w realnym świecie. W trakcie dalszej gry, zdolność gracza do dokonywania własnych wyborów, współpracy z innymi i rozwijania swoich umiejętności pozwala mu na zaspokojenie podstawowych potrzeb psychologicznych.

Granie w dobre gry wpływają na rozwój autonomii, kompetencji i wielu innych przydatnych w życiu cech. Ta motywacja może przełożyć się na nasze życie zawodowe lub studia w Polsce. Możesz podejść do swojej kariery lub kierunku studiów jak do gry wideo; ze strategią i miejscem na elastyczność, trzymając długoterminowe korzyści mocno w głowie.

Aktywność fizyczna

 

W miarę wzrostu popularności gier, twórcy gier starają się zintegrować zdrowie i sprawność fizyczną w niektórych grach. Wii Fit była jedną z bardziej popularnych gier na starym systemie Nintendo, a duchowy następca o nazwie Ring Fit właśnie został wydany na konsolę.

Gra wymaga od graczy biegania, skakania, kucania i innych, aby pokonać wrogów podczas gry. To świetny sposób na ich poruszanie się, jednocześnie dając im trochę czasu na grę. Rozwój gier VR zachęca również graczy do tego, aby wstawać i ruszać się bardziej, gdy grają.

Większość gier VR wymaga od graczy przynajmniej stania, podczas gdy niektóre wymagają znacznie większej aktywności fizycznej niż tradycyjne gry na konsolach. Od podstawowych interakcji z otoczeniem do kołyszących się mieczy i rzucania ciosów, często jest przyzwoity trening zaangażowany w gry w wirtualnej rzeczywistości.

Podsumowanie

 

Gry online mogą być wykorzystane w sposób, który wpływa pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne. Zapewniając nam tym samym rozrywkę i spokój umysłu. Odłączenie się od codziennych problemów i złapanie dystansu jest czasem niezbędne.