Żylaki powrózka nasiennego mogą powodować wiele problemów, jednak najczęściej przyczyniają się do obniżenia płodności oraz pogorszenia jakości nasienia. Dlatego też warto udać się do specjalisty, który oceni stan naczyń splotu wiciowatego zbierającego krew z jądra. W przypadku stwierdzenia problemów, konieczna może okazać się operacja mikrochirurgiczna żylaków powrózka nasiennego. Poznaj szczegóły, które powinien znać każdy pacjent!
Operacja żylaków powrózka nasiennego – kiedy jest konieczna?
Operacja mikrochirurgiczna żylaków powrózka nasiennego, czyli krótko o przebiegu zabiegu
Operacja żylaków powrózka nasiennego – kiedy jest konieczna?
Uważa się, że żylaki powrózka nasiennego to jedna z najczęstszych przyczyn problemów z niepłodnością. Dlatego też w wielu przypadkach zalecana jest operacja żylaków powrózka nasiennego, o której wiele cennych i fachowych informacji można znaleźć na stronie. Oczywiście kłopoty z płodnością to niejedyny problem, jaki pojawia się w przypadku tej choroby. Można wyróżnić trzy stopnie żylaków, które diagnozowane są w trakcie badania ultrasonograficznego oraz badania fizykalnego. Warto podkreślić, że w niektórych przypadkach pojawiają się następujące objawy: ból oraz dyskomfort odczuwany w okolicy moszny. Zabieg ten wykonuje się w przypadku pierwotnej niepłodności, wtórnej niepłodności, azoospermii czy z powodu wspomnianych dolegliwości bólowych. Należy zaznaczyć, że każdy przypadek oceniany jest indywidualnie przez lekarza specjalistę.
Operacja mikrochirurgiczna żylaków powrózka nasiennego, czyli krótko o przebiegu zabiegu
Po niezbędnej diagnozie w niektórych przypadkach może zostać zalecona operacja mikrochirurgiczna żylaków powrózka nasiennego. Zabieg ten charakteryzuje się wysoką skutecznością, ale i bezpieczeństwem dla pacjenta. Operacja trwa dość krótko, gdyż zajmuje około 45 do 60 minut. Wszystko odbywa się w znieczuleniu ogólnym w trybie jednodniowym. To spory atut, gdyż inwazyjność zabiegu jest niewielka a proces rekonwalescencji można kontynuować w komfortowych warunkach domowych. Operacja może zostać wykonana przy użyciu kilku metod, które lekarz wykonujący zabieg dobiera indywidualnie do anatomii pacjenta. Gwarantuje to minimalną ilość powikłań, które należy również poznać przed operacją. W trakcie wizyty pacjent otrzymuje informacje dotyczące wszelkich szczegółów, które związane są z operacją. Także poruszane są kwestie dotyczące czasu przed operacją, jak i po niej.