Fala uderzeniowa Inne Konsultacja neurologiczna – co warto wiedzieć?

Konsultacja neurologiczna – co warto wiedzieć?



Bóle i zawroty głowy, problemy z kręgosłupem, równowagą, zaburzenia poznawcze i kłopoty z pamięcią są jednymi z przesłanek, aby rozważyć wizytę u neurologa, który pomoże znaleźć rozwiązanie, ale również przyczynę problemów oraz zaproponuje odpowiednie leczenie.

1. Kiedy wybrać się do neurologa?

2. Czym zajmuje się neurolog?

3. Konsultacja neurologiczna – czy potrzebne jest skierowanie?

1. Kiedy wybrać się do neurologa?

Neurolog Łódź zajmuje się leczeniem chorób układu nerwowego i warto skonsultować z nim wszelkie niepokojące dolegliwości. Dlatego też w przypadku nawracających bólów lub zawrotów głowy, problemów z kręgosłupem, zaburzeń snu, zaburzeń równowagi, kłopotów z pamięcią, osłabieniem mięśni, ale również innych nieprawidłowości funkcji układu nerwowego należy rozważyć odbycie konsultacji neurologicznej. Poradnie neurologiczne można bez problemu znaleźć w każdym większym mieście lub umówić się na telepoardę.

Konsultacja neurologiczna z pewnością pomoże w diagnozie przyczyn zaburzeń. Do poradni neurologii można zapisać się w ramach NFZ, ale również znaleźć prywatną placówkę. Poradnia neurologiczna często umożliwia również obycie wizyty online, dzięki której pacjent zaoszczędzi czas na dojazdach do przychodni oraz czekaniu w kolejce.

2. Czym zajmuje się neurolog?

Neurolog zajmuje się szeroko pojętymi schorzeniami obwodowego oraz ośrodkowego układu nerwowego. Ze wszelkiego rodzaju dolegliwościami związanymi z zaburzeniami funkcji układu nerwowego należy wybrać się do neurologa. Poradnia neurologii zajmuje się leczeniem pacjentów z chorobą Alzheimera, przebytym udarem mózgu, padaczką, zapaleniem mózgu lub opon mózgowo-rdzeniowych. Neurolog leczy również zespoły bólowe kręgosłupa, stwardnienie rozsiane, rwę kulszową oraz zajmuje się guzami mózgu.

3. Konsultacja neurologiczna – czy potrzebne jest skierowanie?

Do neurologa można udać się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak w tym przypadku będzie potrzebne skierowanie, które może wystawić np. lekarz rodzinny lub lekarz internista. Aby umówić prywatną konsultację neurologiczną, nie trzeba posiadać skierowania do specjalisty.

Koszt takiej wizyty zależy od miasta, waha się jednak w granicach 150-250 zł. Należy jednak wspomnieć, iż sporadyczne bóle głowy nie muszą być od razu powodem do niepokoju, dlatego mimo wszystko warto swoje objawy skonsultować najpierw z lekarzem internistą. Jednak w przypadku poważniejszych zaburzeń ze strony układu nerwowego należy niezwłocznie zasięgnąć opinii od lekarza neurologa.