Fala uderzeniowa Warszawa
Zabieg falą uderzeniową jest na ogół bardzo dobrą metodą leczenia. Odradzany jest zaledwie w kilku wyjątkowych sytuacjach. Nie powinny go stosować przede wszystkim osoby z aktywną chorobą nowotworową. Również Ci, którzy często stosują duże dawki antykoagulantów szerokim łukiem powinni omijać terapię falą uderzeniową. Osobom po zawale serca, który miał miejsce przynajmniej w okresie ostatnich trzech miesięcy również odradza się zabieg fali uderzeniowej. Inne przeciwwskazania to zaburzenia krzepnięcia, polip w miejscu zastosowania, ciąża, zakrzepica, polineuropatia lub ostry stan zapalny występujący u pacjenta.
Bolesny bark
Zespół bolesnego barku nazywa się często również chorobą Duplaya albo brachialgią. Przyczyn może być wiele, najczęściej jest to choroba ortopedyczna, neurologiczna lub naczyniowa. Do zespołu bolesnego barku prowadzi również odkładanie się złogów wapniowych w ścięgnach mięśni, miejscowy stan zapalny tkanek miękkich okołostawowych, zmiany zwyrodnieniowe tkanki ścięgnistej, przeciążenie tkanek miękkich, oparzenia tkanek miękkich, nagły wysiłek fizyczny, niewłaściwa aktywność fizyczna, nadmierna
ruchomość, różnego rodzaju urazy czy osłabienie układu odpornościowego. Do tych zmian prowadzi również silny stres związany z życiem, pracą czy nauką, niedoleczone choroby jak przeziębienie czy wychłodzenie barku lub całego organizmu. Możesz być pewien, że posiadasz zespół bolesnego barku, gdy odczuwasz lub zauważasz następujące objawy: przede wszystkim ból barku, który często powraca. Ponadto problemy z poruszaniem kończyną – gdy masz kłopoty z poruszaniem się, ubieraniem. Gdy masz obrzęk stawu barkowego, masz osłabioną siłę mięśniową, albo nawet zesztywnienie barku, zaniki mięśni czy silne dolegliwości w nocy. Wówczas nie pozostaje nic innego jak udać się do lekarza. Bolesny bark leczy terapia falą uderzeniową, która z reguły trwa od trzech do pięciu zabiegów w odstępie od trzech do siedmiu dni. Pierwsze efekty widoczne są już po nawet jednym do dwóch zabiegów. Skuteczność leczenia falą uderzeniową jest bardzo wysoka. To jedna z najpopularniejszych i zarazem najczęściej stosowanych metod leczenia bólu i stanów zapalnych. Terapia falami uderzeniowymi cieszy się szerokim powodzeniem zarówno u profesjonalnych sportowców, jak i wśród zwykłych ludzi.
Fala uderzeniowa antycellulitowa
Terapia falą uderzeniową jest także świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą się pozbyć cellulitu. To najzwyczajniej zabieg antycellulitowy, co bardzo ważne – bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Zabieg stosuje się na brzuch, pośladki, uda oraz ramiona. Metoda ta powinna być stosowana na równie z dietą oraz aktywnością fizyczną pacjenta. Tylko wtedy można uzyskać pożądane efekty. Podczas terapii, fale uderzeniowe wyzwalają proces wydalania komórek tłuszczowych przez system limfatyczny, pobudza produkcję kolagenu oraz poprawia napięcie tkanki łącznej.
Po zabiegu falami uderzeniowymi skóra pacjenta jest gładka. Następuje redukcja rozstępów, blizn i obrzęków. Poprawia się koloryt skóry, jest ona bardziej jędrna. Dzięki redukcji cellulitu również linia ciała jest bardziej wymodelowana. Brak zmarszczek i nierówności – zamiast tego ujędrniona, wygładzona skóra.