Zabiegi z fali uderzeniowej Warszawa

Terapia falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową cieszy się dużą popularnością wśród rehabilitantów i osoby odpowiedzialne za zabiegi fizykoterapeutyczne. Działanie tego procesu polega na leczeniu i

regeneracji ścięgien i tkanek miękkich. Pozwala to na skuteczne likwidowanie bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Fala uderzeniowa to nowoczesna i skuteczna metoda leczenia. Znacznie przyspiesza ona proces powrotu do zdrowia, stymulując metabolizm wokół problematycznego miejsca. Ponadto pobudza cyrkulacje krwi, zwiększa produkcję kolagenu, zmniejsza napięcie mięśni i rozpuszcza zwapnienia fibroblastów. Tkanka z biegiem czasu regeneruje się i jednocześnie skutecznie wspomaga procesy leczenia, w obszarach objętych terapią.

Zabiegi z fali uderzeniowej wykonywane są co kilka dni. Największą skuteczność notuje się przy działaniu w odstępach 5-7 dni. W większości przypadków już po 5 zabiegach można pozbyć się problemu. Zabiegi te nie wymagają specjalistycznego skierowania. Wystarczy jedynie badanie USG, potwierdzające schorzenie. Do najczęstszych wskazań do terapii falą uderzeniową są dolegliwości, takie jak:

  •  łokieć golfisty
  • kolano skoczka
  • ostroga piętowa
  • łokieć tenisisty

Kompletne przebudowanie struktur kolagenowych zajmuje najczęściej od 3 do 6 tygodni. W tym okresie czasu można spodziewać się optymalnych efektów. Skuteczność terapii określana jest na poziomie 85%. Dodatkową zaletą tego typu leczenia są koszty. Zabiegi z fali uderzeniowej Warszawa, dające realne korzyści to koszt rzędu 300zł.  Obejmuje on 10 zabiegów wykonywanych przy użyciu lasera i 10 zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków. Efektem takiego toku leczenia było zadowolenie 80% pacjentów, którzy wreszcie odzyskali pełną ruchomość stawów i pozbyli się uciążliwych dolegliwości bólowych.

Zabiegi z fali uderzeniowej Warszawa – nasze podejście, Twoje efekty

W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone sposoby na odzyskanie pełni zdrowia przez naszych pacjentów. Śledzimy badania i sprawdzamy regularnie, które są najlepsze i dają pozytywne rezultaty. Do naszych sztandarowych metod leczenia, zaliczymy niewątpliwie terapię falą uderzeniową, której działanie potwierdzone jest naukowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *