Fala uderzeniowa ortopedia,Rehabilitacja Fala uderzeniowa Warszawa Bielany Fizykoterapia należy do jednych z metod fizjoterapii.

To rehabilitacja wykorzystująca bodźce fizyczne dostępne naturalnie oraz wytworzone sztucznie. Do najnowszych urządzeń technologicznych stosowanych w fizykoterapii zaliczamy: aparaty do elektroterapii, aparaty do jonoforezy i terapii skojarzonej, do ultradźwięków, do terapii diatermią krótkofalową i mikrofalową, do terapii tecar (związana jest z diatermią oporowo-pojemnościową), aparaty wykorzystywane w hipertermii, w krwiolecznictwie, termoterapii, urządzenia w terapii uciskowej, pozaustrojowej fali uderzeniowej, lampy do światłolecznictwa, czy urządzenia do trakcji kręgosłupa. Renomowanymi producentami zagranicznymi urządzeń do fizykoterapii są m.in.: Cosmogamma (Włochy), Mettler Electronics (USA), Heuser (Niemcy) i wiele innych.

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Jednym z działów fizykoterapii jest terapia falami uderzeniowymi. Głównymi efektami terapeutycznymi fali uderzeniowej jest to, że zmniejsza dolegliwości bólowe, wzmacnia przewodnictwo komórkowe, stymuluje procesy regeneracji i mikrokrążenia tkanek, rozpuszcza złogi wapnia w fibroblastach, stymuluje metabolizm komórkowy, stymuluje produkcję kolagenu. Przewagą terapii falą uderzeniową nad innymi metodami fizjoterapeutycznymi jest wysokie jej bezpieczeństwo, wysoka potwierdzona skuteczność kliniczna, efekty terapeutyczne odczuwa się już po pierwszym zabiegu. Jest terapią nieinwazyjną, wielokrotnie zapobiega interwencjom chirurgicznym, leczenie zwykle trwa od 3 do 5 zabiegów z przerwą 1-tygodniową. Zabiegi można prowadzić w trybie ambulatoryjnym bądź w warunkach domowych, a sesja trwa zwykle kilkanaście minut.

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Głównymi obszarami zastosowania fali uderzeniowej jest rehabilitacja,

ortopedia, medycyna sportowej, wysoce skuteczna jest w akupunkturze, dermatologii, kosmetologii i kosmetyce. Coraz częściej używamy ją w medycynie estetycznej- cellulit, w litotrypsji (urologia), leczeniu ran, leczeniu zaburzeń erekcji, weterynarii. Przeciwwskazania do stosowania tej fali są okolice oczu, mięśnia sercowego, rdzenia kręgowego, gonad, nerek i wątroby. Nie należy jest stosować w zaburzeniach krzepliwości, zakrzepicy, w obecności stanów gorączkowych, stanów zapalnych, rozrusznika serca, implantów, endoprotez i protez. Choroby nowotworowe, osteoporoza, chrząstka wzrostowa u dzieci, polipy, polineuropatie oraz ciąża to również eliminuje tę terapię.

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Od niedawna zaczęto stosować falę uderzeniową w zaburzeniach erekcji.

Wzwód prącia to efekt kompleksowej interakcji między układem nerwowym i naczyniowym. Do problemów z erekcją przyczyniają się m.in.: zaburzenia hormonalne, naczyniowe, neurologiczne, psychiczne, działanie niepożądane leków. Fala uderzeniowa pobudzając wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych, które doprowadzają krew do penisa, przyczyniają się do wystąpienia erekcji u mężczyzn u których powodem impotencji była niedostateczna ilość dopływu krwi do ciał jamistych członka. Pomocą w tym wstydliwym problemie jest terapia fala uderzeniową.